Cyberpunk 2077: все, що нам відомо про гру

405

Ви, може бути, не помітили, але з моменту анонса Cyberpunk 2077 минуло вже 7 років. Так так, гру анонсували ще в 2012 році, навіть коли The Witcher 3 ще не вийшов у світ.

Поляки з CD Project Red пообіцяли нам, що ця Е3 буде особливим в історії компанії і поява на сцені Кіану Рівза, який анонсував дату виходу гри – тому підтвердження. Тепер ми знаємо, що гра вийде 16 квітня 2020 року. На сайті PC Gamer вирішили систематизувати все, що нам на сьогодні відомо про Cyberpunk 2077. Ми обрали головні моменти Cyberpunk 2077.

Cyberpunk 2077 – це шутер від першої особи?

Чи можемо ми говорити, що гра-це шутер від першої особи? Так, незважаючи на те, що в геймплейном відео з минулого Е3 ми чітко бачили, що інколи гра переходить на плани від третьої особи, в цілому геймплей більше показаний від першого.

В здібностях V, яку нам представили, є багато різноманітності. Вона могла ковзати, щоб ухилятися від ударів, а також уповільнювати час, використовувати ривок. Це дозволяло їй швидко пересуватися в будь-якому напрямку. При комбінації ривка і слоу мо V могла легко обійти противника і вистрілити йому в голову ззаду.

Показали і тонну крутого зброї, наприклад, Tech Shotgun міг бити крізь стіни, що перетворювалося на смертельну комбінацію з імплантатом, що дозволяє бачити, де ховаються вороги. Розумна гвинтівка могла полегшити вам стрілянину без певного навику: ви просто стріляли в загальному напрямку навскидку, і куля сама відстежувала ворога.

Кіберпанк 2077 – це все ще РПГ з прокачуванням, розгалуженим сюжетом, діалогами, відіграшем, але також і шутер від першої особи.

Створення персонажа в Cyberpunk 2077

Під час демонстрації нам також був мигцем показаний процес створення персонажа. Можна налаштувати волосся, обличчя, татуювання та одяг. Проте не схоже, що ми зможемо змінювати розмір кісток.

Щодо умінь, повний список наших здібностей, які ми вибираємо це: Інтелект, Сила, Статура, Рефлекси, Техніка, Крутість. Останній параметр, швидше за все, поєднує в собі харизму і здатність боротися зі стресом. До речі, в настільній версії гри здібностей набагато більше, як наприклад, емпатія. Але, на жаль, її не буде.

Також є можливість вибрати передісторію персонажа, яка вплине на подальший геймплей. Від неї залежать деякі варіанти розвитку сюжету, а також ваше вміння налагоджувати контакти. Однак, як би ви не налаштовували свого персонажа, він як і раніше буде найманцем з прізвиськом V. І це все, що ми знаємо.

Чи будуть в грі романтичні відносини?

Як і в Відьмака ви можете вибудовувати стосунки з іншими персонажами. А так як тут ми самі створюємо героя і вибираємо йому пів – вони будуть більш різноманітними.

«Тут ви асоціюєте себе з персонажем, тому і його сексуальна орієнтація може збігатися з вашою» –розповідав в інтерв’ю для GameInformer дизайнер квестів Патрік Міллс – «З Геральтом все було складніше. У вас був готовий персонаж, сексуальність якого була чітко визначена минулими романтичними історіями. Тут все вже залежить від вас. Наші npc будуть геями, бісексуалами, є гетеросексуальні npc – все для того, щоб вони виглядали живими».

У гри буде дорослий рейтинг?

Так, Cyberpunk 2077 цілком орієнтується на дорослу аудиторію і не збирається зупинятися. Так, під час демонстрації, V рятує дівчину від торговця органами і знаходить її голою у ванній. Гра не соромиться показувати наготу повністю. Також в геймплеї була матюки, і жарти про мастурбацію. Гра явно збирається отримати зі свого рейтингу всього по максимуму.

Як працює діалогова система?

Багато рольові ігри в основному ставлять гру на паузу, коли відбувається діалог між двома персонажами. Це не завжди кращий спосіб розповісти історію. Впевненості в цьому на всі 100% немає [завжди можуть щось прибрати], але в грі будуть діалоги в режимі реального часу. А так як гра від першої особи в ній будуть доступні різні цікаві речі. Наприклад, ви можете слухати і дивитися по сторонах, але, коли наведете погляд на персонажа у вас з’явиться діалогове вікно з 3-4 варіантами відповіді.

Кращий приклад, коли V і її подруга Джекі приїжджають в укриття однієї банди з метою купити зброю. Угода майже закінчується, як несподівано під час діалогу персонажі дістають зброю і починають цілитися один в одного. Однак вікно відповідей не зникає, і ви ще можете спробувати все залагодити словами. В даному випадку так і відбувається, але можливість стріляти є завжди.

У більш ранньої сцені група злочинців приймає V за людину, яку шукають. Вони валять на землю і зламують систему, підключаючи детектор брехні. І якщо б ми збрехали в цьому діалозі, то нас би вбили. Подібний підхід до діалогів, коли ти не можеш вийти з нього або увійти, як зазвичай буває, створює гарне занурення в оповідання.

Які здібності можна розблокувати?

Імплантати виступають дуже крутим доповненням. Під час однієї з демонстрацій, герой ставить собі імплантат під назвою Kiroshi Optical – він дозволяє наближати будь-які об’єкти і аналізувати їх, а також бачити рівень ворогів, отримувати всю інформацію про них. Поставлений далі Subdermal Grip збільшує наш шкоди, яка завдається при стрільбі.

Однак зараз складається враження, що імплантати є ідеальними і не несуть будь-яких побічних ефектів. І це досить дивно для гри, головний мотив якої – небезпека впровадження технологій у своє тіло і позбавлення від людяності. У настільній грі, навпаки, була показана небезпека подібних речей, і ви могли захворіти кібер-психозом. Здатність «емпатія» показувала, скільки примочок ви могли встановити в своє тіло. Однак, як ми згадували – вона буде відображатися в грі.

З часом нам відкриються більш божевільні примочки. Наприклад, можливість прораховувати постріл так, щоб куля рикошетом вбила противника. Інші ж здібності дозволяють використовувати подвійний стрибок, вбивати супротивників з укриття, використовувати якусь подобу руки меча.

V може підкрастися до людини, придушити його і почати ламати його базу даних, щоб отримати потрібну інформацію.

Також ми зможемо отримати доступ до військових технологій, що не може не радувати.

Наскільки гра буде кіберпанк?

Ймовірно, дуже кіберпанк.

Що з автомобілями в грі?

Вони в грі будуть. Місце дії – Нічне місто, вигаданий мегаполіс в Північній Каліфорнії. Він складається з шести величезних районів, по яким ви можете переміщатися без завантажувальних екранів. Керувати машиною можна буде як від першого, так і третього особи, однак говорити про деталізації рівня GTA 5 ми поки не можемо.

CD Project Red запевняють, що нам буде доступно багато транспортних засобів, однак зможемо ми керувати літальними пристроями – ще не відомо.

Наскільки середовище інтерактивна?

У грі можна контактувати з рекламою і відразу купувати цікавлять нас товари. В бою є детальне руйнування. Наприклад, коли V стріляє в кран, який тримає на платформі машину, він руйнується, автомобіль падає вниз, щоб стати укриттям.

Відчувається як місто?

Завдяки прекрасній генерації натовпу світ відчувається дуже живим і багатокультурним. Всі займаються своїми справами, грають, б’ються. Гра переповнена фракціями, прописаними персонажами з глибокими мотивами.

Наприклад, у наведеному нам геймплеї нас наймає механік Декс, і дає завдання відстежити частина однієї потужної технології. Наші дії привертають увагу однієї великої корпорації, яка намагається знайти цю вкрадену технологію. Це не обов’язково, але ми можемо укласти з цією корпорацією угоду, допомогти їй повернути пристрій і при цьому попросити, щоб частину пристрою, яка потрібна Дэксу, дали нам, як плату за роботу. Так ми виконали завдання і показали себе адекватним виконавцем нікому не нашкодивши.

Все ще важко сказати, чи буде гра повністю такою щільною і комплексної, однак наші очікування високі.

Що ще можна сказати про сеттінге?

Місто знаходиться приблизно між Лос-Анджелесом і Сан-Франциско, в настільній версії Гри Cyberpunk 2020 він описаний наступним чином:

«Міська громада була заснована в 1994 році підприємцем Річардом Аликсом Найтом [1954-1998] недалеко від бухти Дель Коронадо. Нічне місто – сучасний мегаполіс, в якому проживає мільйони людей в районах Сіті Сентр Вестбрук, Хейвуд, Пасифіка, Саут Найт Сіті і Ранчо Коронадо.

Відомий своїм гаслом «Місто на краю завтрашнього дня», він щорічно приймає майже дев’ять мільйонів туристів, організаторів і корпоративних мандрівників.

Нічне місто – спільнота з удосконаленою системою швидкісного транспорту, власною мережею LDL і корпоративним центром, в якому представлено більше десятка найбільш потужних в світі мегакорпараций. Він є яскравим прикладом технологічного тріумфу над проблемою минулого».

Звичайно, це оптимістичне опис не згадує всю ту грязь, яку ми зустрінемо в грі. Корпорації, банди і організована злочинність постійно билися за вплив у ньому в 2023 році і вели відкриті бої на вулицях. У грі ж ми побачимо до яких наслідків це призвело.

Буде мультиплеєр?

Так. На запуску у грі буде мультиплеер, про це говорилося ще в 2018 році. Однак поляки позиціонують свою гру як сюжетно орієнтовану в першу чергу.

Правда не буде доната?

CD PR стверджують, що не буде. Вони навіть залишали пасхалку в трейлері, де висміяли сучасну тенденцію запихати мікротранзакції в одиночні гри. Так, у червоному тексті на задньому тлі є фраза: «мікротранзакції в одиночній грі, ти здурів?»

Розробка проекту

Незважаючи на те, що зараз настав якийсь корпоративний криза в геймдеве, пов’язаний з масовими звільненнями, представник студії Марчін Ивински в інтерв’ю з Kotaku розповів, що компанія не буде масового звільняти співробітників, після того, як гра піде на золото. Проте вона не зможе відмовитися від політики кранчів на роботі.

Штат співробітників збільшений, щоб фінал розробки знову не перетворився в те пекло, яким був процес створення третього Відьмака. У штаті зараз числиться 400 співробітників, що працюють над грою. Над тією ж Дикої полюванням корпіли 250 чоловік, проте реальний штат з фрілансерами з різних країн становив 1500 осіб.

Що далі?

CD PR – це компанія, яка працює за принципом «коли у нас буде що показати –ми покажемо, а поки задовольняйтеся тим, що є». Тому будемо чекати нових звісток про майбутній грі.

Джерело: http://superfly.org.ua/