Міняємо дозвіл екрану Windows 10

606

Доброго дня. Продовжую цикл статей для новачків розповіддю про те, як змінити дозвіл екрана Windows 10. Справа в тому, що оновлений інтерфейс часто вводить у ступор багатьох користувачів. Я сам вперше встановивши «десятку» витратив час на пошуки потрібних налаштувань. Зараз дізнаєтеся про швидкий доступ до параметрів дисплея. Також, розповім про деякі проблеми: розмитість зображення, заблокований вибір режимів.

ЗМІСТ СТАТТІ:

  • Що таке роздільна здатність?
  • Вносимо зміни в ОС Windows 10
    • Другий спосіб
  • Можливі проблеми

Що таке роздільна здатність?

Картинка на будь-якому моніторі формується з пікселів (точок), які підсвічуються лампами або світловими діодами. Кількість пікселів в одному рядку (по горизонталі) і стовпчику (по вертикалі) від краю до краю екрану і є максимальною роздільною здатністю.

В ідеалі, слід налаштовувати опції відображення таким чином, щоб роздільна здатність відповідала максимально можливого значення для конкретної моделі монітора. Наприклад, якщо в характеристиках Вашого дисплея (можна подивитися в інструкції або на офіційному сайті виробника) зазначено розширення 1366 х 768, то і в налаштуваннях системи потрібно вказувати аналогічний показник.

Переходимо до практичної частини.

Вносимо зміни в ОС Windows 10

Найпростіше рішення полягає в таких діях:

  • Викликаємо контекстне меню робочого столу (натискаємо правою кнопкою миші в будь-якому вільному місці, де немає ярликів). Там бачимо «Параметри екрану»:

Міняємо дозвіл екрану Windows 10

До речі, як Вам моя заставка?

  • Коли відкриється нове вікно, слід знайти посилання на додаткові налаштування, де і розташований вибір дозволу:

Міняємо дозвіл екрану Windows 10

  • Залишилося лише переглянути перелік доступних значень і вибрати оптимальне. Зазвичай воно позначене словом «рекомендується». Але змінити мало, варто ще й «Застосувати». Система внесе правки і дасть Вам 15 секунд на візуальну оцінку. Якщо все влаштовує, клікаєте на «ОК». Якщо ж картинка не дуже приємна для очей, то виконуємо скасування.

Другий спосіб

Він передбачає вхід в Панель управління. Як це зробити, читайте в моїй недавній публікації. Серед безлічі елементів вибираємо «Екран», після чого завантажитися нове віконце. Там зліва побачите перелік посилань. Нас цікавить «Настроювання…»:

Міняємо дозвіл екрану Windows 10

У підсумку, ми перенесемося в місце, про яке я розповідав в першому методі. Варто відзначити, що деякі версії Windows 10 відрізняються в даному моменті. Я показую все на прикладі останніх оновлень. Але в ранніх редакціях замість «Налаштування екрану» присутній пункт «Зміна дозволу», який веде до опцій «старого зразка» (як у Віндовс 7 / 8):

Міняємо дозвіл екрану Windows 10

Цілком ймовірно, у Вас буде саме так.

Можливі проблеми

Ну куди ж без них?

Буває так, що при підключенні іншого монітора система Windows 10 автоматичні не перебудовує зображення. Ви відкриваєте перелік режимів, але в списку не бачите оптимального вирішення. Як бути?

Спробуйте відкрити властивості відеоадаптера та переглянути доступні дозволу:

Міняємо дозвіл екрану Windows 10

Якщо не бачите потрібного варіанту, варто спробувати оновити драйвера відео. Або скачайте їх з сайту розробника, або скористайтеся утилітою IObit Driver Booster, яка автоматично сканує все обладнання, а потім завантажує необхідні оновлення. Рекомендую прочитати корисний матеріал по даній темі.

Цілком ймовірно, що потрібно встановити «дрова» не тільки для відеокарти, але і для монітора (якщо він вже дуже специфічний, і Windows 10 не може визначити його самостійно). Таке трапляється рідко, але все ж…

Дефект з дозволом може бути викликаний неякісним підключенням (поганий кабель, використання несправних конекторів, перехідників).

Якщо ж Ви незадоволені якістю зображення після зміни дозволу (занадто великі / маленькі значки), то краще повернути його до стандартного значення. Потім спробуйте зайти в настройки екрану (інструкція вище), встановити інше масштабування:

Міняємо дозвіл екрану Windows 10

Сподіваюся, нічого не упустив. На крайній випадок, можете виправити і доповнити мою статтю в коментарях.

З повагою, Віктор!