Розбір сюжету Journey

283

Гра Journey вийшла ще в 2013 році як ексклюзив для PS Vita. Сама консоль не виправдала очікувань, а ось гру багато називали шедевром того року. Деякі навіть називали найкращою грою в принципі.

Не так давно Journey вийшла на ПК в EGS. Але що в ній такого привабливого? Так, можна сказати, що головне достоїнство гри – це прекрасний дизайн, завдяки якому кожен зроблений в ній скріншот буде виглядати як витвір мистецтва. Однак сама загальна концепція гри вражає уяву і змушує вибудовувати навколо її сюжету різні теорії. На честь виходу гри на ПК ми вирішили проаналізувати сюжет Journey.

Невідомі краї

Весь геймплей Journey відображено в назві. Це гра про довгу подорож безіменного головного героя на порожні і руїн старої цивілізації. Ми не знаємо, за кого ми граємо, з якою метою взагалі прибули в цю пустелю. Знаємо тільки наше мета – дістатися до величезної гори, з вершини якої б’є таємничий промінь світла.

По шляху ми зустрічаємо тканинні полотна, які допомагають нам просуватися вперед до нашої мети. Ми вдихаємо в них життя, і за це вони радісно супроводжують нас все наше небезпечну подорож. Чому небезпечна? Під землею і біля схилу Гори живуть дивні, схожі на древні викопні істоти, готові знищити нас лише побачивши. Але ми прориваємося крізь них, несучи в цю засипану піском місцевість життя. І ось ми добираємося до Гори і стаємо неймовірно сильним істотою, а в кінці перетворюємося на зірку, яку бачили спочатку на першому рівні. Так що ж це все було?

Теорія релігійного паломництва

Деякі люди трактують це як релігійне паломництво. І дійсно, ми проробили досить духовний шлях і досягли чогось незбагненного для розуму. Ми прийшли в цей пустельний світ, змогли побачити його прекрасні і жахливі боку, не раз падали і не раз піднімалися, проходячи чергове випробування, яке він підкидав. За підсумком, коли ми піднімаємося по Горі то вмираємо, а потім перероджуємося і осягаємо те саме божественне проведення.

Якщо співвідносити це з релігійними практиками, наприклад, з Буддизмом, то це може виявитися цілком ймовірно. Так, щоб досягти просвітлення, Будда кілька днів сидів під деревом, поки його свідомість [назвемо його так] здійснювало подорож до Нірвани і боролося з демоном Марою. В Journey ж демонами виступають літаючі монстри, які всіляко намагаються перешкодити нам.

Теорія народження

Деякі вважають [точніше копають вже занадто глибоко], що все показане в грі – метафора на народження. Так, наш головний герой це уособлення сперматозоїда, який проходить довгий шлях до яйцеклітини, зображеної у вигляді Гори. І якщо згадати, що в грі також є мультиплеер, де досить багато гравців, і вони, як і ви проходять цей шлях – теорія набуває сенс. І при повторному проходженні гра сприймається зовсім по-іншому.

Теорія саморозвитку

На думку людей ми, як і в житті, потрапляємо в невідомий світ, де нічого не зрозуміло. З часом знаходимо нові предмети, які допомагають нам стати сильніше, вивчаємо світ, його правила, намагаємося змусити працювати світ так, як хочеться нам. Долаємо труднощі і стаємо сильнішими. Після того як ми зійшли на Гору, ми возвышаемся над світом і над собою, як би показуючи, що успіхів можна досягти, тільки подолавши самого себе. Вважайте, ця теорія про еволюцію людини як особистості.

Теорія зруйнованої цивілізації

І нарешті перейдемо до самої ймовірної теорії, на яку натякав сам творець гри, теорія про зруйнованої цивілізації. Вона найкраще пояснює все, що відбувається в грі.

Коли-то з Гори вихлюпнулася енергія, яка створила життя у всьому світі, включаючи і перших розумних істот іменованих Предками [ті самі білі істоти]. Спочатку вони жили в гармонії з природою, але потім почали розвиватися і розуміти, що енергію можна збирати, зберігати і використовувати. У цьому світі носіями чистої життєвої енергії була червона тканина.

Предки почали повсюдно використовувати її і згодом створили з допомогою тканини величезні міста, які повністю харчувалися за її рахунок. Однак так вони порушили баланс природи. Предки будували електростанції працюють за рахунок тканини, рвали її і укладали в резервуари. Також вони створили гігантські машини, які збирали тканина.

Вони піднімали свою цивілізацію все вище і вище, поки їх не вичерпав ресурс сам себе і енергія не скінчилася. Гора перестала світитися, замерзла, тканина померла і більше не мала міста. Можливо, Предки навіть воювали між собою за останні ресурси, що теж посприяло їх вимирання. Цивілізація зникла і все що від неї залишилося – пісок. Предки усвідомили свою помилку лише тоді, коли були на межі вимирання і залишили згадку про себе в ритуальних каменях, в надії, що це допоможе якось відновити баланс природи.

Наш головний герой, вдихає енергію в тканину – уособлення природи, який прийшов відродити життя. Ви збираєте стільки енергії скільки можете, щоб дійти до Гори і повторити процес народження. Вдихнути життя знову.

Невідомо, що сталося після того, як ви виконали своє призначення, головне, що після цього природа посилає інших червоних дітей здійснювати паломництво до гори, щоб вони прискорили процес відродження. Так, обґрунтовується чому в грі багато гравців.

Такі теорії Journey. Однак не факт, що якась з них правдива, бо кожен може побачити в цій грі те, що захоче. Висновок один – ідіть грати.

Джерело: http://haker.in.ua/