Огляд the caligula effect 2

32

Прогрес не стоїть на місці, і будь-яка ігрова серія, що має плани надальнейшее розвиток, повинна пропонувати гравцеві щось нове. Сменеможно піддати декорації, пору року, головних героїв і местодействія гри, кардинально перебудувати механіки або дажепереобразіть жанр. Умова у подібних змін лише одне-онидолжны вписуватися в рамки ігрового всесвіту і не вибиватися за еепредели.

Оригінальна the caligula effect хоч і мала незаперечні плюси у вигляді яскравих головних персонажів і оригінальної бойової системи, отримала досить прохолодні оцінки від гравців і запам’ятовувалася завдяки своїм недолікам. Тонни непотрібних npc іоднообразіе побічних завдань, рутина розповіді і повноеотсутствіе наповнення ігрового світу. Розробники продовженіядолжни були врахувати вчинені ними помилки, але, на жаль, thecaligula effect 2 так і не змогла повністю позбутися від всіхогрехов оригіналу. Втім, про все по порядку.

Дія сиквела, що є прямим продовженням оригіналу, розгортається в повторі — redo) – світі, вільному від жалю іневзгод. Люди, що живуть в ньому, ходять на роботу і навчання, хворіють івлюбляются. Але все це лише ілюзія, яку підтримує чарівне творіння музикантів облігато. Таким цей світ створив віртуальний айдолсожаленіе( regret), зануривши в нього реальних людей, втомлених від проблем і клопоту. Забув він лише про те, що людина остаетсячеловеком, і сильне душевне потрясіння виявилося здатнопрорвать кордону цифрової в’язниці. Разом зі звільненням пам’яті кпробудівшімся поверталися і спогади про реальний світ, які раніше здавалися тільки снами.

Головний герой гри знову виявляється одним з тих, хто зберіг всі осколки своєї особистості. Його ефектом катарсису виявилася (χ), яка проникла в повтор потайки від творця світу. Вона такий же, як і він, тільки рухає нею прямо протилежна ідея-ідея руйнування цього штучного світу. Причина проста-мю (μ),творець першого віртуального світу, є її матір’ю.інцидент зі створенням мебіуса став для всього світу більмом, після чого відповідальність за будь-яку подібну подію буде вперше падати саме на заплямувала себе мю. Хі, не желаядавать громадськості приводу, вирішує особисто вирішити цю проблемуі позбавити світ від повторення помилок, одного разу скоєних своейнепутевой матір’ю.

Ті, хто грав в оригінал, відразу помітять, що сценарій сиквеланесколько вторинний, адже він повторює багато сюжетних ходиоригінала. Він не завжди гладкий і однорідний по наповненню, а буваюті моменти, коли гра нібито не розуміє, чим саме вона хочетбыть. Сповідь персонажа і серйозні розмови про ілюзорність мірасменяются шкільним фестивалем і радісними конкурсами. Персонажипутаются навіть в тому, що саме хочуть в певний момент —напружена гонитва за одним з членів облігато в моментоборачивается чаюванням, супроводжуваним невимушеними розмовами. Сказати, що подібні моменти руйнують і без того несамое краще оповідання — не сказати нічого.

Куди краще йдуть справи з опрацюванням героїв, причому це відноситься не тільки до членів відтвореного клубу «хочу додому», що складається з не тільки школярів, але і до музикантів облігато. Кожен з цих персонажів-окрема і глибока особистість, що має своістремленія і унікальні риси. Але куди примітніше спостерігати не за їх показними емоціями, а за розкриттям істинного характераперсонажу, його страхів і бажань. Приховування віку і виборпрофесії не до вподоби, травми дитинства і нездійсненні мрії.усвідомлення того, ким є людина за межами віртуальногоміра, а також проектування його особистості на искусственногоперсонажа і є найціннішою частиною гри.

Певний захват спочатку викликає і бойова система, являясяодновременно покрокової і виконаної в реальному часі. Всі характеристики персонажів залежать від часу виконання і дії.розподіл їх на загальній для всіх “часовій шкалі” дозволяє активізувати певний навик в потрібний час, вибудовуючи потрібні навички з здібностей всіх членів загону. Підкинути супротивника в повітря одним героєм, щоб сопартієць завдав там пару ударів. Легко! дочекатися падіння на землю і зробити спецприйом,найкраще працює саме на лежачих опонентах. Без проблем!гра дозволить це зробити. Посилення загону і ослаблення ворогів.безліч унікальних навичок, поділених між різномастнимиперсонажами, і можливість введення противника в станезамешательства, яке на час знижує його показники броні. Хі, здатна своїм співом порушити деякі закони цього світу, істигмати, місцеві артефакти, що після певної кількості проведених боїв дають гравцеві пасивні навички, що збільшують егохарактеристики. Можливостей гра надає багато.

Але з часом чарівність відступає і приходить питання: навіщо етонужно? навіщо розтягувати і без того повільну бойову систему, якщо вже через десяток годин ваші герої будуть на півтора десяткауровней вище ворогів? навіщо використовувати якісь інші способипроходження, коли абсолютно всі битви проходяться за помощьюстандартной атаки? вся концепція бойової системи розкривається лишьна найвищому рівні складності, де з більшою силою відчувається івозрастающая тривалість кожного бою. Винятки з данногоправіла становлять лише особливо потужні “маріонетки«, рівень яких значно перевищує інших супротивників, і особливо» жирні” в планездоров’я боси. Та й то, ускладнюються вони тільки номінально, а всятактика зводиться до зниження броні у противника і подальшої активації у всіх героїв ультимативних прийомів.

загубленідуші

Полювання на платиновий приз в the caligula effect 2 стане не самымскладным, але досить стомлюючим справою, яке відніме у васпримерно 25-30 годин реального часу. Вам належить полностьюпройти гру на будь-якому з рівнів складності, обшукавши при цьому каждийее кут, після чого скупити всі здібності хі і прокачатьвзаимоотношения абсолютно з усіма персонажами в грі до максимуму.крім цього, в грі присутні кілька накопичувальних бойовихтрофеев, умови отримання яких зав’язані на виконанні нужногоколичества контратак, блоків або збивань ворожої броні.

Основний ігровий процес в the caligula effect залишився вірниморигіналу, основу якого представляє данжен-кроулер від третього покоління. Школа, планетарій, ботанічний сад — будь-яка з представлених в грі локацій наповнена поспішають у своїх справах людьми. Всі вони і не визнали ілюзорності світу, а значить, будь-який стрес і зміна в реальності їх світу викликає у них агресію і перетворення в ворожу гравцеві «маріонетку». Ліки від цієї хвороби одне-хороша прочуханка, після якої персонаж приходить в себе і знову готовий до спілкування, побудованого не найкращим чином.

Всі ці віртуальні бовдури мають три рівні розвитку відносин,які підвищуються при розмові з героєм. У кожного з них є велика історія, вислухавши яку ми стаємо знайомими.виконавши додатково ще й невелике завдання, колишній знайомий стане нашим другом, а ми переходимо до наступного. Біда в тому,що подібні історії однотипні і не викликають інтересу, а побічні ефекти, яких в грі сотні, повторюють один одного. Знайти нужнийперсонажу расходник, перемогти 100/200/300 супротивників, стати другомс певним npc або мати в наявності артефакт з певною здатністю. Ось і виходить, що для того щоб підняти всевідносини на максимум, вам потрібно просто “пропилососити” всю гру ісобрать всі потрібні предмети, а після пройти в потрібному порядку черезвсех жителів міста.

Переходячи до технічної складової, хочеться відзначити, що в ігреотсутствуют постійні просадки, добре відомі за оригіналом.місцеві вокальні композиції звучать просто приголомшливо, але з упевненістю, що розглядати їх треба окремо від гри. Тут виникає та ж проблема з оригіналу, коли пісня начинаетзацикливаться під час бою, раз по раз пропускаючи через ігрокаодін і той же шматок композиції. Неоднозначно виглядає і графічна частина гри-вона хоч і приємна оку, але виглядає дивно ідешево. Як інакше описати проходження крізь людей, повнеотсутствіе анімації ходьби у головних героїв і карикатурні тіні, що відкидають навіть підошви взуття? наостанок необхідно отметітьпусть і не найважливіший, але актуальний для багатьох факт — в ігреотсутствует російська локалізація і будь-яка озвучка, кромеепонской.

Огляд написаний за цифровою версією гри для playstation 4, наданої редакції видавцем. Всі знімки екрану, що використовуються в матеріалі, зроблені безпосередньо автором статті playstation 5 за зворотнимСумісність.