Як виправити помилку CPU fan error при завантаженні

351

Доброго дня. Якщо при запуску системи на чорному екрані виникла помилка “cpu fan error” при завантаженні, як виправити повідаю в сьогоднішній публікації. Проблема не надто поширена, але її появи можуть передувати різні події, що утрудняє правильну постановку «діагнозу». Будемо розбиратися!

ЗМІСТ СТАТТІ:

  • CPU fan error що за помилка?
  • Чому пише «CPU fan speed error detected»?
  • Причина: кулер!
  • Нічого не допомогло?

CPU fan error що за помилка?

Дослівно перекладається так: «Помилка вентилятори (кулери) центрального процесора. Натисніть F1 для входу в налаштування».

Варто зазначити, що закінчення тексту даного повідомлення може відрізнятися. У деяких випадках пропонується натиснути F12 для входу в BIOS або скористатися клавішею Esc для продовження (скидання). Яка-б формулювання не була, нам від цього не легше, згодні?

Очевидно, що БІОС сповіщає нас про проблеми в функціонуванні системи охолодження. Але не завжди «корінь зла» криється у цьому. Зараз розповім докладніше.

Чому пише «CPU fan speed error detected»?

Подумайте уважно і дайте відповідь на наступні питання:

  • Ви використовували сторонні програми для зміни (зниження) обертів кулера. Чи може виробляли подібні дії в BIOS?
  • Не виробляли розбирання ПК?
  • Викл. / вкл. комп’ютера не приводить до скидання часу та дати?

Після зміни швидкості обертання вентилятора помилка проявляється найчастіше, оскільки температура ЦПУ підвищується і спрацьовує режим захисту. Спробуйте в софті встановити значення за умовчанням (скинути)

З приводу збій у роботі системних годин – 99,9% потрібно замінити батарейку на чіпсеті.

Якщо ж Ви чистили ПК, розбирали його модернізували, загалом, мав місце фізичний контакт з «залізом», то є ймовірність, що вентилятор міг випадково відключитися (або Ви з’єднали його не в те гніздо).

Причина: кулер!

Вважаєте, що помилка «cpu fan error» при завантаженні виникає не через програмних налаштувань. Значить пора заглянути всередину ПК. Для ноутбука цей процес не занадто простий (краще звернутися за допомогою до фахівця). У системному блоці знімаємо кришку корпусу, яка розташована ліворуч.

Уважно перевірте стан вентилятора, не сильно він забитий пилом? Немає ніяких зовнішніх перешкод для його роботи? Присутні незвичайні шуми під час обертання?

Як виправити помилку CPU fan error при завантаженні

Рекомендую виконати чистку з цієї інструкції, при необхідності замінити кулер (якщо він зовсім поганий). А тепер перевірте, чи вирішено проблему?

Неправильно під’єднання активної охолоджувальної системи до материнської плати також може зіграти з Вами злий жарт. Найчастіше, вона має 3 контакти (рідше – 4), які вставляються в гніздо чіпсету, має характерну підпис CPU FAN.

Як виправити помилку CPU fan error при завантаженні

Нічого не допомогло?

На жаль, бувають ситуації більш критичні, аж до несправності в системній платі. В такому випадку доведеться звернутися до сервісних фахівців.

При запуску CPU fan error, що це за помилка ми розібралися. Можна відключити блокуючу повідомлення і продовжити завантаження. Робиться це в налаштуваннях BIOS:

Як виправити помилку CPU fan error при завантаженні

Потрібно встановити опцію «Wait for F1» в положення Disabled. У деяких випадках присутній параметр «CPU Fan Speed», який можна ігнорувати, вказавши стан Ignored.

Врахуйте, що перераховані способи тільки приховують проблему cpu fan error при завантаженні, але не усувають її. Є ймовірність перегрівання процесора, яка виллється в несправність, вихід з ладу.

З повагою, Віктор!