Уряд рф затвердив другий пакет заходів підтримки для it-галузі

7

Кабінет міністрів затвердив другий пакет заходів для підтримки розвитку it-сфери. Вони покликані не тільки розвивати вітчизняну індустрію, а й допомогти іноземним компаніям працювати на території країни. Про це пише тасс.

Джерело: держдума

До складу пакету увійшли 62 заходи, 20 з яких стануть загальносистемними. Останні покликані вирівняти умови ведення бізнесу для російських та іноземних учасників ринку. Серед них нова схема оподаткування для зарубіжних it-гігантів, яка, наприклад, включає оплату податків з блогерів, які заробляють кошти на рекламі.

На розвиток вітчизняного it-сегмента будуть спрямовані 42 програми. Вони покликані простимулювати впровадження російських продуктів в ряді конкретних сегментів. Також норми допоможуть з просуванням і експортом вітчизняних товарів за кордон.

Крім цього, кабмін планує субсидувати розробки у сфері штучного інтелекту. До 2024 року влада виділить більше 5 мільярдів рублів для розробників, а максимальна сума гранту складе до 100 мільйонів рублів.

«реалізація дорожньої карти дасть додатковий імпульс розвитку it-індустрії, якісному перетворенню окремих сегментів економіки і соціальної сфери», — заявили в представництві кабміну.

Нагадаємо, що в кінці квітня «коммерсантъ» заявив, що російська влада розглядає можливість створення фонду з розробки вітчизняних відеоігор. Він повинен працювати аналогічно фонду кіно і спрямований на популяризацію вітчизняної історії та культури.