Як поміняти колір, значки і фон у папок в windows 11/10 (та й зовнішній вигляд провідника+)

19

комп’ютерний привіт!

Ця замітка буде відносно-невеликий:по налаштуванню зовнішнього вигляду папок в windows 11 (10) — їх фону, і значків (див.скріншот нижче 👇 ). Тим паче, що більшість утиліт, які дозволяли налаштовувати оформлення папок в windows xp/7, — в сучасній 11-й ос не працюють…

хтось на подібні “украшательства” дивиться досить скептично, однак, якщо в документах (або на раб. Багато папок-то розфарбувавши їх в різні кольори (або змінивши значки) – можна істотно спростити і прискорити пошук потрібних директорій (адже навіть мигцем глянувши-можна швидко знайти потрібний каталог!). Погодьтеся зручно? та й корисно в офісній роботі! 👌

До речі, ця замітка рекомендується, як доповнення до інструкції з оформлення та налаштування дизайну windows – 📌 https://ocomp.info/izmenit-oformlenie-win.html

отже , по темі…

*

Налаштовуємо зовнішній вигляд папок

Фон (у вигляді картинки, і заливка кольором)

Варіант 1

Цю статтю хочу почати з утиліти qttabbar. вона явл. Свого роду доповненням для windows 10/11, яке дозволяє розширити можливості провідника і налаштувати його колірну гамму під-себе! зрозуміло, можна змінити і фон папки (що, до речі, буває дуже корисно, коли білий фон “б’є” по очах…).

*

📌 qttabbar

Важливо: після установки qttabbar-перезавантажте комп’ютер!

*

1) якщо на вашому пк вже встановлений qttabbar-то, відкривши будь-яку папку, ви побачите у верхньому меню появл. Вкладки (як в браузері). Спробуйте поруч з нею натисніть правою кнопкою миші і відкрийте qttabbar options (або поєднання alt+o ).

2) в налаштуваннях qttabbar (для зміни фону папки) необхідно перейти в розділ ” compatible folder view “і включити стилі (прапорець навпроти пункту”compatible list view style”). Не забудьте натиснути на “apply”.

Вкл. Стилів

3) потім в цьому ж розділі (“compatible folder view”) необхідно відкрити вкладку” watermark “і вказати фонові картинки для різних папок: загальні, документи, зображення і т.д. Ще раз натиснути на”apply”.

Вказуємо картинку в якості фону для папки

4) поимо фону папки-рекомендую змінити колір тексту( назви файлів); фон, на якому він буде показаний; кордону. Зробити це можна у вкладці “appearance / folder view” — див.скрін нижче. 👇

Вид папки

5) власне, тепер зайшовши в будь — яку папку-ви побачите, що її фон змінився (та й колір назв файлів), див.приклад нижче 👇 . Зрозуміло, все це налаштовується під-себе (під свій монітор)!

Що вийшло

Варіант 2

6) до речі, якщо “біле” меню зліва в провіднику теж є бажання змінити-відкрийте вкладку ” appearance / navigation panel “і поставте прапорець” back color “— тепер натиснувши на” choose color ” зможете вибрати колір заливки бічного меню.

Замість білої-стала сірою

7) до речі, qttabbar дозволяє змінити значки у папок-вкладка “groups” 👇 (хоча для цього я б рекомендував використовувати більш зручну утиліту folder paint, про неї нижче).

Вибір іконок

8) зверніть також, що qttabbar дозволяє призначити швидкі поєднання клавіш для багатьох стандартних операцій + включити звуки для рад операцій ( наприклад, скопіювали щось в буфер-прозвучав дзвіночок… Зручно?!).

Сполучення клавіш

Звуки

*

Варіант 2

До речі, також знизити кількість білого світла можна за допомогою установки темного оформлення в windows-тобто замість білого фону папки буде темний (спосіб хороший хоча б тим, що не потрібно ставити стороннє по).

Для цього достатньо відкрити параметри ос і у вкладці “персоналізація / кольору” задати потрібний варіант… См. Приклад нижче. 👇

Фон у папок темний став!

📌 і ще одна ремарка…

Якщо ви багато працюєте з папками і файлами-не можу не порекомендувати total commander (це добротний менеджер для роботи з файлами, явл. Хорошою альтернативою провіднику). Зрозуміло, в його налаштуваннях можна задати кольору панелей, файлів, виділень та іншого. 👇

Total commander – налаштування кольорів

*

Значки, кольори

Щоб замінити для певних папок стандартні значки на щось відмінне-досить зручно користуватися утилітою 📌 folder painter (така практика дуже допомагає в домашньо-офісній роботі-моментально знаходиш потрібний каталог!).

Розгляну коротко, як їй користуватися.

*

1) після запуску folder painter-в меню зліва потрібно вибрати набори значків для установки і натиснути кнопку “встановити”.

Установка значків в меню

2) тепер, якщо натиснути пкм по папці, в контекстному меню з’явиться вкладка “змінити значок папки” – можете вибрати той, який вам потрібен!

Пкм по папці

3) якщо значок відразу ж не змінився-необхідно перезавантажити провідник (або пере-відкрити потрібну папку).

4) див на парочку скрінів нижче – “було / стало”. По-моєму, стало досить наочно! 😉

Було-стало. Завдання виконано!

*