У росії розставлені пріоритети з розвитку штучного інтелекту

33

На замовлення мінпромторгу компанія tess technology провела дослідження з метою встановити пріоритетні напрямки розвитку технологій штучного інтелекту (ші). Вироблені в ході дослідження рекомендації стануть основою для розподілу держпідтримки в даній сфері. Пріоритетними напрямками були названі технології комп’ютерного зору, аналізу і синтезу мови, а також рекомендаційні та інтелектуальні системи прийняття рішень.

Джерело зображень: gerd altmann / pixabay.com

Відомство замовило дане дослідження в середині літа, предметом дослідження стали російські та зарубіжні програмно-апаратні комплекси ші. Перед компанією були поставлені цілі з визначення існуючих і перспективних завдань галузі; виявлення російських розробників нейроморфних і тензорних процесорів; розробці пропозицій з розвитку даної продукції.

Дослідники встановили, що у зв’язку з активним розвитком технологій доповненої і віртуальної реальності, поширенням телефонів з вбудованими камерами і попитом на біометричні додатки назріла необхідність у вітчизняних програмно-апаратних комплексах в області комп’ютерного зору. Поширення голосових помічників, чат-ботів, систем голосової ідентифікації та інших рішень зумовили потребу в системах розпізнавання і синтезу мови. Нарешті, збільшення доступності даних і той факт, що з 261 проаналізованого ші-стартапу більше половини спеціалізуються на рекомендаційних та інтелектуальних системах підтримки прийняття рішень зумовили визначення даного напрямку як пріоритетного.

В якості споживачів технологій ші автори дослідження запропонували розглядати корпоративних клієнтів, а не кінцевих користувачів, оскільки робота з другими передбачає більш високий поріг входження. При обробці даних запропоновано відмовитися від централізованих стаціонарних комплексів з низькою енергоефективністю і обмеженою продуктивністю в порівнянні з мають безліч переваг хмарними платформами. Важливим напрямком названі також периферійні обчислення (edge computing), що передбачають обробку даних в безпосередній близькості від їх отримання і споживання — тобто на клієнтських пристроях, наприклад, на телефонах, оскільки це передбачає високу безпеку даних, мінімальну затримку і відсутність потреби в мережевому підключенні.

Компанія tess technology відзначила також ряд російських розробників процесорів, які можна використовувати для ші-систем. У список потрапив нейроморфний процесор “алтай«, розробка якого ведеться компаніями» мотив нт «і» лабораторія касперського”, а також тензорний процесор від iva technologies. Однак ці рішення поки далекі від серійного виробництва.

У мінпромотрзі підтвердили отримання результатів дослідження tess technology-документи поки аналізуються, і за підсумками їх опрацювання виконавцю буде направлено думку замовника.