Для своїх електрокарів lotus запропонує незвичайну компоновку акумуляторного блоку

16

Британська марка lotus, як вже повідомлялося раніше, до 2026 року обіцяла представити чотири нові моделі електромобілів, включаючи два кросовери, а на цьому тижні вона розповіла докладніше про платформу leva, яка лягла в основу перспективних електрокарів. Однією з особливостей спортивних двомісних моделей стане компонування акумуляторних блоків у формі паралелепіпеда.

Джерело зображення: lotus

Розроблена фахівцями lotus платформа leva отримала своє позначення від перших букв поєднання lightweight electric vehicle architecture, що означає «легка архітектура для електричних транспортних засобів». Зниження маси важливо для марки, традиційно демонструє спортивні амбіції. За словами представників lotus, нова платформа забезпечує зниження маси задньої частини електромобіля на 37% в порівнянні з існуючою моделлю emira v6. Порівняння проводиться за таким принципом, оскільки платформа leva визначає лише структуру заднього підрамника з акумуляторним блоком і електродвигунами.

Платформа leva дозволяє створювати електромобілі різних типів, але для власних розробок lotus буде віддавати перевагу спортивним моделям. Як приклад наводилися два варіанти двомісних електрокарів і один з посадковою формулою «2 + 2». Мінімальна довжина колісної бази складе 2470 мм, в інших варіантах вона здатна перевищувати 2650 мм. Купе з єдиним електродвигуном потужністю 350 квт буде поєднуватися з тяговим акумулятором ємністю 66,4 квт,що складається з восьми модулів і має форму паралелепіпеда. За словами представників марки, концентрація мас в районі за спинками сидінь дозволить домогтися кращої развесовки, близької до класичних середньомоторних купе.

Джерело зображення: lotus

У максимальній конфігурації при довжині колісної бази не менше 2650 мм купе може оснащуватися тяговою батареєю ємністю 99,6 квт‧год, що складається з 12 модулів. При цьому крутний момент на колеса будуть передавати два електродвигуна сукупною потужністю 650 квт. Нарешті, в чотиримісному варіанті спорткар перейде на більш звичне розташування блоку акумуляторів в районі днища, хоча його ємність з метою зниження маси буде обмежена 66,4 квт‧ч. Зате електродвигунів в цьому варіанті може бути як два, так і один, а сукупна потужність буде варіюватися від 350 до 650 квт.

Lotus готова запропонувати свою платформу leva та стороннім клієнтам. Швидше за все, вона ляже в основу спортивних електромобілів марки alpine, які будуть розроблені спільно з renault. Вже в наступному році lotus повинна запропонувати свій перший кросовер на електротязі, в 2023 році з’явиться чотиримісне купе, в 2025 році буде представлений більш компактний кросовер, а в 2026 році з’явиться новий флагманський спорткар.