Новий екіпаж відправиться на китайську орбітальну станцію “тяньгун” 16 жовтня

8

Кілька годин тому в китаї був представлений екіпаж місії «шеньчжоу-13» — другого пілотованого польоту на споруджувану китайську орбітальну космічну станцію. Екіпаж, до складу якого увійшла жінка, проведе на орбіті рекордні для тайконавтів 6 місяців і першими серед китайців зустрінуть місячний новий рік у космосі. Старт відбудеться в суботу 16 жовтня опівдні за місцевим часом.

До складу екіпажу “шеньчжоу-13” увійшла жінка-тайконавт ван япін (wang yaping). Джерело зображення: reuters

Запуск «шеньчжоу-13» повинен був відбутися 3 жовтня, але без оголошення причин був відкладений на невизначений час. Сьогоднішнє представлення екіпажу поставило крапку в цьому питанні і дата польоту оголошена офіційно. Двох чоловіків-тайконавтів супроводжуватиме жінка — тайконавт-41-річна ван япін (wang yaping). Вона вже літала в космос і стане першою жінкою на китайській орбітальній станції. В ході перебування на орбіті вона також вийде у відкритий космос, ставши першою китаянкою підкорила цей рубіж.

Запуск «шеньчжоу-13» стане останнім цього року до орбітальної станції «тяньгун». Наступного року туди будуть відправлені ще два екіпажі в кораблях “шеньчжоу-14»і “шеньчжоу-15”. У двох останніх випадках відбудеться ротація екіпажу, що має на увазі одночасне знаходження на станції шести осіб. Крім пілотованих місій в наступному році до станції будуть відправлені два наукових модуля «веньтянь» і «ментянь». Також передбачений запуск космічного телескопа “сюнтянь”, але він буде лише обслуговуватися екіпажами, і не буде складати зі станцією одне ціле. Телескоп буде рухатися по тій же орбіті, але в стороні від станції і буде підходити до неї тільки для обслуговування.

Джерело зображення: reuters

Також в останні дні з’явилася непідтверджена інформація, що на китайській орбітальній станції в майбутньому з’являться національні модулі європейського космічного агентства і оае. Китай активно шукає партнерів для майбутніх спільних космічних програм і відкритий до співпраці. Тим більше, що мкс старіє і може так статися, що до кінця десятиліття в космосі на орбіті землі виявиться тільки лише «тяньгун».