Останній цвях: китай вніс видобуток кріптовалюти в список галузей для ліквідації

27

В четвер національна комісія з розвитку і реформ китаю (ndrc) опублікувала проект постанови про внесення видобутку кріптовалюти і обробку інших цифрових токенів в список підлягають ліквідації галузей. Протягом місяця ndrc буде чекати відгуків громадськості на цю ініціативу, після чого зміни або скасують, або вони приймуть силу закону для виконання. Схоже, майнінг в китаї-все.

Джерело зображення: shutterstock

До цього рішення влада кнр послідовно йшла весь рік. Раніше народний банк китаю заборонив будь-які транзакції з криптовалютою. Але жага легких грошей сильніше будь-яких законів. Майнінг в китаї перейшов на нелегальне становище і, що найгірше, основні енергетичні потужності для цього стали красти з національної енергомережі. Почався відвертий кримінал, з чим жодна центральна влада миритися не буде.

У вересні цього року майнінг в китаї внесли в чорний список для зарубіжних і вітчизняних інвестицій. Нове рішення переводить видобуток криптовалюта в розряд областей, що підлягають обов’язковій ліквідації. За даними cbeci, частка китайських майнер в світовому хешрейті дорівнює нулю, але на практиці майнінг в китаї все ще можливий і, мабуть, до кінця не ліквідований.

Ще в червні китай займав перше місце в світі за хешрейтом з часткою 34,3 %. Пік видобутку припав на квітень 2020 року (65 %). Але вже в серпні, за даними кембриджського індексу споживання електроенергії біткоіни (cbeci), на першому місці були сша (35,4%), на другому казахстан (18,1%), а на третьому росія (11,2 %).

Крім майнінг, в новий список галузей для ліквідації в китаї увійшли виробництво одноразового посуду з пластику і пластикових одноразових ватних паличок, а також видобуток вугілля в заповідниках, туристичних місцях або охоронюваних зонах з джерелами питної води. Все це і багато іншого націлене на те, щоб китай до 2060 року досяг вуглецевої нейтральності в своїй економіці.