Консоль steam deck не підтримуватиме абсолютно всі ігри з steam, заявив розробник платформи proton

9

Ігрова консоль steam deck не отримає підтримку всієї бібліотеки ігор steam, принаймні на старті продажів приставки, як могли подумати багато людей, які ознайомилися з інтерв’ю ign з розробником valve п’єром-лу гріффе (pierre-loup griffais). Про це повідомив джеймс б.ремі (james b. Ramey), президент компанії codeweavers, яка спільно з valve є розробником програмного забезпечення proton, що дозволяє запускати ігри для windows на системах з ос linux.

Джерело зображень: valve

Як відомо, steam deck працює на спеціально адаптованій версії steamos 3.0 на основі linux і включає шар сумісності proton. Як пише сайт rockpapershotgun, ремі нещодавно взяв участь у подкасті boiling steam, де в тому числі торкнувся питання сумісності ігор бібліотеки steam з прийдешньою ігровою консоллю valve. Він зазначив, що у потенційних покупців консолі могли виникнути помилкові очікування, що steam deck на старті продажів запропонує підтримку всіх ігор платформи.

Нагадаємо, п’єра-лу гріффе раніше заявив:

«ми переглянули в каталозі різні ігри, випущені за останні кілька років, але справжнім випробуванням для нас стали ігри, що вийшли за останній рік. Вони не могли запускатися на попередніх тестованих нами прототипах і архітектурах. Це перший раз, коли ми досягли продуктивності, достатньої для безпроблемного запуску ігор останнього покоління. Ми хотіли, щоб запускалися всі ігри, вся бібліотека steam. Ми не знайшли нічого, з чим би пристрій не впорався”.

На думку ремі, журналісти могли неправильно інтерпретувати словами гріффе.

” я думаю, що ця заява могла прозвучати двояко і бути неправильно витлумачена людьми. З оголошення п’єра-лу могло здатися, що steam deck зможе підтримувати будь-які ігри. Я вважаю, що тут мова йде про апаратну підтримку ігор самим пристроєм. Мені здається, він мав на увазі, що потужності процесора, а також характеристик gpu, оперативної пам’яті і накопичувача тепер достатньо для запуску будь-якої гри з бібліотеки steam. Я не думаю, що він говорив безпосередньо про підтримку всіх ігор завдяки proton”, – зазначив ремі.

Надбудова proton до теперішнього моменту дозволяє запускати на linux-системах величезну кількість ігор з бібліотеки steam. Якщо точніше, мова йде про більш ніж 16 тис. Різних ігрових проектів. Однак ремі зазначає, що proton поки не підтримує всі доступні на платформі гри. Можливо, valve проведе якусь роботу з proton і steamos, яка якимось чином дозволить обійти існуючі обмеження, проте поки codeweavers безпосередньо не залучені в розробку steam deck, даний варіант малоймовірний.

Проте, в перспективі кількість підтримуваних консоллю ігор на платформі без сумніву буде тільки зростати. Коли proton вперше була представлена для linux як частина steam play в 2018 році, вона підтримувала лише 27 ігор. Зараз кількість підтримуваних ігрових проектів оцінюється в кілька тисяч. Ремі вважає, що подальший розвиток proton гарантує розширення підтримки ігор до моменту, коли консоль з’явиться у продажу в грудні цього року, а також у майбутньому.