Майнінгова відеокарта nvidia cmp 170hx показала рекордний хешрейт і відзначилася на фото

72

Чутки про те, що nvidia збирається випустити ще один спеціалізований графічний прискорювач серії cmp hx для майнінг ходили вже давно. І ось, прийдешня новинка здалася на фотографіях. Ними поділився один з користувачів китайського форуму zhihu. На відміну від більшості інших карт серії cmp hx, заснованих на ігрових відеокартах партнерів nvidia, модель cmp 170hx виглядає як еталонний серверний прискорювач.

Джерело зображень: zhihu

Згідно з попередніми чутками, модель cmp 170hx заснована не на ігрових графічних процесорах поколінь turing або ampere, а на професійному чіпі nvidia a100, службовцям основною для прискорювачів обчислень nvidia a100. Як і у решти gpu серії cmp hx, графічний процесор новинки, судячи з усього, має якусь ваду, тому nvidia не може використовувати його в прискорювачах a100.

Згідно з даними утиліти gpu-z, прискорювач nvidia cmp 170hx має на борту всього 4480 ядер cuda, тоді як у складі прискорювача a100 використовується версія gpu з 6912 ядрами cuda. Обсяг відеопам’яті у відеокарти для майнінг також скорочений. Якщо у моделі nvidia a100 заявлено 40 або 80 гбайт пам’яті hbm2, то модель cmp 170hx отримала тільки 8 гбайт відеопам’яті того ж стандарту. Імовірно, вона представлена в чотирьох стеках, виходячи з розрядності шини в 4096 біт, і має максимальну пропускну здатність на рівні 1493 гбайт/с.

Незважаючи на наявність у відеокарти 16 фізичних ліній pcie виробник обмежив їх використання до чотирьох. Таким чином nvidia вирішила переконатися, що обчислювальна потужність прискорювача не буде використовуватися ні в чому іншому, крім майнінг, де дані обмеження не мають особливого значення. З інших особливостей новинки також слід виділити пасивну систему охолодження і повна відсутність будь-яких зовнішніх відеоінтерфейсів. Додаткове живлення карта отримує по одному 8-контактному роз’єму (хоча в специфікаціях зазначено два роз’єми).

Згідно з даними програми gpu-z, базова частота графічного процесора моделі cmp 170hx становить 1140 мгц, а показник boost-частоти дорівнює 1410 мгц. Карта використовує ідентифікатор пристрою 20c2 і працює з графічним драйвером nvidia 471.41.

За даними джерела, поточна версія vbios відеокарти не підтримує розгін відеопам’яті, що обмежує можливості її подальшої оптимізації для підвищення ефективності прискорювача в майнінг.

У поточному стані тест в майнінг з алгоритмом ethash показує, що карта без оптимізації демонструє ефективність до 164 мхеш/с.