Iphone 13: перші тести продуктивності і автономності

19

Після зняття ембарго на огляди iphone 13 в мережі з’явилися десятки матеріалів, присвячених новим флагманам apple. Ключовими характеристиками, які зацікавили блогерів, стали автономність і приріст продуктивності смартфонів в порівнянні з торішньою серією.

apple iphone 13 mini

«бюджетний» iphone 13 mini зазнав незначних змін в дизайні порівняно з попередником: гаджет став трохи товщі, через що до нього не підходять чохли від моделі 2020 року. Крім того, змінилося розташування об’єктивів основної камери і на 20% зменшилася площа вирізу на дисплеї, в якому розміщуються датчики faceid і фронтальна камера.

Використання флагманського чіпа apple a15 bionic позитивно вплинуло на продуктивність самого компактного в серії смартфона. Крім того, на 1,5 години збільшився час його автономної роботи — до 17 годин в режимі відтворення відео. При цьому блогери висловили побоювання, що активним користувачам може не вистачити заряду акб на весь день. Для моделі pro max заявлена цифра в 28 годин “кіномарафону”.

Iphone 13 pro, за словами редактора the verge дітера бона, при інтенсивній експлуатації (запис 4k-відео, максимальна яскравість дисплея) протримався з 7:00 до 23:00, зберігши ще 20% заряду акумулятора.

порівняння автономності apple iphone 13 з конкурентами за результатами комплексного п’ятигодинного тесту. У червоному полі-залишок заряду акумулятора по завершенні випробувань

По частині дизайну для базової версії iphone 13 справедливі всі ті ж зміни, що і для моделі mini. При цьому автономність гаджета збільшилася вже на 2,5 години в порівнянні з iphone 12. При стандартному використанні заряду батареї, судячи з перших оглядів, смартфону вистачить на два дні роботи.

Однією з головних фішок моделей iphone 13 pro і pro max журналісти wired назвали появу технології адаптивної частоти оновлення дисплея promotion. Її впровадження означає більш плавну анімацію при порівняно низькому енергоспоживанні — до 120 гц екран розганяється тільки в потрібні моменти. В огляді cnn також відзначається збільшення яскравості екрану базових моделей.

Крім того, в pro-модифікаціях розблоковано додаткове ядро графічного процесора, хоча в стандартних сценаріях використання смартфона помітити це майже неможливо. Найбільш актуальним ця зміна буде для мобільних геймерів.

зліва направо: iphone 13 pro max, iphone 13, iphone 12 pro, snapdragon 888+

В ході оглядів нові смартфони apple неодноразово тестувалися в geekbench. Всі представники лінійки, включаючи iphone 13 mini, набрали практично однакову кількість балів, випередивши iphone 12 pro і перевершивши флагманський чіп qualcomm snapdragon 888+.

Ще однією ключовою відмінністю iphone 13 pro і pro max від базових моделей стала функціональність і кількість датчиків основної камери, про можливості якої ми розповімо в окремій новини. Нарешті, автори оглядів відзначають, що в лінійці pro в кращу сторону змінилася якість звучання стереодинаміків.