Google анонсувала нові функції, щоб допомогти користувачам знизити вуглецевий слід

9

Google анонсувала набір нових функцій і сервісів, які, впевнена компанія, допоможуть її користувачам робити більш усвідомлений вибір в пов’язаних з екологією питаннях. Функції будуть доступні в таких сервісах google як search, maps, travel і nest.

Джерело: theverge.com

Протягом місяця google змінить видачу за запитом “зміна клімату” на своїй пошуковій платформі. Користувачі стануть перенаправлятися на спеціальну сторінку з «високоякісною інформацією з питань клімату». Матеріали будуть надходити з найбільш авторитетних джерел, у тому числі від оон. Крім того, компанія прагне забезпечити користувачам можливість отримувати більш екологічні варіанти при здійсненні покупок за допомогою інструментів платформи.

До “початку наступного року”, коли користувачі з сша будуть шукати інформацію по автотранспорту, google стане показувати у видачі результати по гібридах і електромобілів. При пошуку конкретного електромобіля у видачі з’являться найближчі зарядні станції, сумісні з даною моделлю. З сьогоднішнього дня американські користувачі бачитимуть пропозиції щодо більш енергоефективної побутової техніки: плит, посудомийних машин, водонагрівачів і сушарок.

У фірмових картах google жителі сша з сьогоднішнього дня будуть бачити найбільш економічні маршрути. Коли найбільш економічний маршрут виявиться і найшвидшим, система запропонує даний варіант як основний. Якщо економічний маршрут виявиться більш витратним за часом, система запропонує користувачам варіанти, і людина зможе зробити усвідомлений вибір. Для європейських користувачів ця функція буде доступна в майбутньому році.

Для велосипедистів в google maps з’явиться функція lite navigation з подробицями про маршрут на одному екрані. Крім того, жителі 300 міст по всьому світу тепер зможуть отримати інформацію про найближчі пункти прокату електроскутерів і велосипедів.

Джерело: theverge.com

При пошуку авіаквитків користувачі google з сьогоднішнього дня почнуть отримувати інформацію про обсяги викиду вуглекислого газу, пов’язаних з кожним авіарейсом. Можна буде побачити індивідуальний вуглецевий слід, пов’язаний з вибором того чи іншого місця в салоні літака. Займає більше фізичного простору пасажир бізнес-класу несе відповідальність за більшу кількість забруднень, оскільки на нього припадає більш значна частка викидів всього літака. Google посилається на результати дослідження, згідно з якими вибір більш ефективної програми подорожі дозволяє знизити викиди вуглекислого газу на даному маршруті на 63 %.

Компанія також оголосила про плани розширити свої дослідження щодо скорочення викидів від автотранспорту за допомогою більш ефективного регулювання руху на світлофорах. В рамках пілотної програми в ізраїлі управління світлофорами було доручено штучному інтелекту – в результаті час очікування на перехрестях і витрати палива скоротилися на 10-20 %. Програма буде запущена в інших містах світу, і першим стане бразильський ріо-де-жанейро.

Власникам систем nest в сша протягом найближчих тижнів буде доступна нова послуга nest renew, яка дозволяє включати опалення або кондиціонування в ті моменти, коли в мережі збільшується частка джерел відновлюваної енергії. На деяких ринках буде доступна послуга renew premium, яка дозволить зіставляти споживання електроенергії з інвестиціями у відновлювані джерела.

Google запустила власні екологічні проекти в 2007 році, зараз компанія і сама компенсує викиди об’єктів своєї інфраструктури, не маючи можливості повністю їх усунути — це відбудеться тільки до 2030 року. Сьогодні центри обробки даних google на 67% працюють на екологічно чистих джерелах енергії.