Як виправити помилку sec error revoked certificate в Firefox

445

Доброго дня. Останнім часом до мене все частіше звертаються з питаннями, що стосуються цифрових сертифікатів в браузерах. Їх відсутність може призвести до блокування сайту. Раніше подібні речі турбували тільки користувачів Гугл Хрому. Але тепер помилка з кодом startssl sec error revoked certificate виникає в Mozilla Firefox. Як виправити – дізнаєтеся з даного огляду.

Чому виникає помилка?

Більшість користувачів звикли вирішувати проблеми, що виникають в браузерах з допомогою утиліт AdwCleaner, CCleaner. Але в цьому випадку ситуація трохи інша. Коли замість завантаження сторінки виникає повідомлення з описом «sec_error_revoked_certificate», слід діяти по-іншому:

Коротке повідомлення вказує на невідповідність бінарних підписів конкретних сайтів ключам безпеки, збережених на Вашому ПК. Це не значить, що ресурс несе загрозу для системи, найчастіше причиною є наступна колізія.

Існують центри атестації інтернет-ресурсів, що видають цифрові сертифікати, що підтверджують безпеку сайтів. Один з таких центрів, StartCom, був придбаний організацією WoSign, яка про свою покупку не повідомила компанії Mozilla. У підсумку, з міркувань безпеки, в браузері Фаєрфокс блокуються усі сторінки, що мають непідтверджені підпису цього центру.

Варто зазначити, що ця неприємна ситуація виникла в період виходу оновлення 51.0.1, тому багато користувачів вважають, що причина помилки sec error revoked certificate в Firefox. Але не будемо вдаватися в ці корпоративні розборки, адже Вас цікавить рішення, чи не так?

Як виправити?

Самий надійний і вірний спосіб – це оновлення браузера інтернет до версії, в якій проблема буде усунена. Але це не найшвидший шлях. Невідомо, скільки часу пройде, поки Mozilla надумає випустити черговий апдейт. Якщо немає бажання чекати, виконайте наступні прості кроки:

  • Спробуйте запустити сайт в іншому браузері;
  • Видаліть Фаэрфокс і встановіть його більш ранню версію.

Якщо обидва варіанти, перерахованих вище, здаються Вам невідповідними, то ось чергова порція вказівок:

  • Відкрийте Firefox, в якому відображається повідомлення, яке має код помилки sec error revoked certificate.
  • Увійдіть в налаштування (кнопка в правому верхньому куті), потім виберіть «Додаткові» і перейдіть до «Сертифікатами» (Перегляд).
  • Перед Вами з’явиться перелік, де слід знайти «StartCom Class1 DV ServerCA», виділити його лівою кнопкою миші, потім внизу вікна натиснути на «Змінити довіру…».
  • Коли відкриється вікно з опціями, відзначаємо галочкою перший пункт і натискаємо ОК для збереження змін:

Як виправити помилку sec error revoked certificate в Firefox

Тепер всі сайти будуть завантажуватися без помилок.

Впевнений, інструкція про sec error revoked certificate як виправити Firefox виявилася проста і зрозуміла. Але якщо несправність не усунулась, напишіть мені в коментарях. Я обов’язково відповім Вам і постараюся допомогти.

З повагою, Віктор!