Виникла помилка HTML5 – як виправити?

350

Доброго дня. Не так давно я зіткнувся з простою, на перший погляд, проблемою виникла помилка HTML5, як виправити? Варто відзначити, що така ситуація проявляється найчастіше при перегляді відеороликів. Чому так відбувається, реально усунути недолік і як це зробити? На всі ці питання я відповім в сьогоднішній статті.

Навіщо потрібен HTML5?

Це новий стандарт мови гіпертекстової розмітки, про який більше можете дізнатися у Вікіпедії. Одним з нововведень стала можливість вставки відео контенту на сторінки сайту без необхідності використання додаткових розширень і плагінів в браузері (таких як Flash Player, Quicktime).

Але тут виник один неприємний момент – не всі сучасні браузери поспішають впроваджувати підтримку оновленого стандарту. Як результат, помилка HTML5 при перегляді відео виникає дуже часто. Ось як це виглядає у реальному житті:

Незабаром подібні неприємності перестануть турбувати користувачів ПК. Ви зможете спокійно переглядати улюблений серіал або телевізійну трансляцію онлайн. Але поки варто скористатися ефективним рішенням.

Як прибрати помилку?

В першу чергу, слід спробувати оновити браузер. Якщо використовуєте застарілу версію, вона може не підтримувати новий стандарт. Не факт, що оновлення допоможе, але починати боротьбу з проблемою варто саме з цього місця.

Можна завантажити інсталятор з офіційного сайту або просто зайти в «Довідку», відшукати пункт меню «Про Google Chrome» (або будь-який інший подібний) і після перевірки натиснути на кнопку «Оновити». У мене встановлений актуальний випуск, тому ніяких дій не вимагається:

Виникла помилка HTML5 – як виправити?

Я все ж рекомендую завантажити інсталятор з сайту, оскільки це гарантує встановлення самої нової версії. А через налаштування іноді відображається неправильна інформація.

Не завжди помилка HTML5 в відеоплеєрі усувається вказаним способом. Якщо він не допоміг, то спробуйте наступні операції:

  • Запустіть інший оглядач інтернету (браузер) і відкрийте проблемне відео з його допомогою.
  • Натисніть F5 . Сторінка оновиться, відео може заробити. Таке буває, якщо перший раз сервер не відповідав і відобразилася помилка на екрані. У другій (або навіть втретє) все може заробити.
  • Несправність може бути викликана і технічними роботами на сайті, де Ви намагаєтеся дивитися кліпи. Спробуйте зайти через якийсь час.
  • Якщо у вашому браузері встановлений блокувальник реклами (AdGuard, AdBlock і т. д.), його відключення може позитивно позначитися на ситуації.
  • Нерідко рятує очищення кеша і кукісів. Зробити це простіше всього через утиліта CCleaner (ось иснтрукция). Але можна і вручну у вікні браузера натискаємо Ctrl + Shift + Del , потім вибираємо період з випадаючого списку, галочками відзначаємо непотрібні елементи і тиснемо «Очистити історію»:

Виникла помилка HTML5 – як виправити?

Тепер Ви знаєте, що значить помилка HTML5 відео не знайдено» і що робити для її виправлення. У більшості випадків цього буде достатньо. Але якщо мої методи Вам не допомогли, прошу написати в коментарях із зазначенням посилання на сайт, де не працює плеєр.

З повагою, Віктор!