Facebook намагатиметься утримати підлітків від шкідливого контенту

8

Один з керівників facebook inc (fb.o) заявив у неділю, що компанія запровадить нові заходи у своїх додатках, щоб утримати підлітків від шкідливого вмісту, оскільки американські законодавці ретельно вивчають, як facebook та дочірні компанії, такі як instagram, впливають на психічне здоров’я молодих людей.

Нік клегг, віце-президент facebook з глобальних питань, також висловив готовність розглянути ідею надання регуляторам доступу до алгоритмів facebook, які використовуються для розповсюдження контенту. Але клегг сказав, що не може відповісти на питання, чи алгоритми facebook посилювали голоси людей, які напали на капітолій сша 6 січня.

Алгоритми “при необхідності повинні бути поставлені на контроль, щоб люди могли зіставити те, що наші системи заявляють, що вони повинні робити, з тим, що відбувається насправді”, – сказав клегг в програмі cnn “state of the union”.

Він виступив через кілька днів після того, як колишній співробітник facebook і викривач френсіс хауген дав свідчення на капітолійському пагорбі про те, як компанія переконує користувачів продовжувати прокрутку, завдаючи шкоди благополуччю підлітків.

“ми збираємося ввести в дію деякі заходи, які, як мені здається, істотно змінять ситуацію: якщо наші системи побачать, що підліток дивиться один і той же контент знову і знову, і зміст цього контенту може не сприяти його благополуччю, ми підштовхнемо його до перегляду іншого контенту”, – сказав клегг в інтерв’ю cnn.

Крім того, “ми плануємо ввести функцію “зроби перерву”, в рамках якої ми будемо пропонувати підліткам просто перепочити від використання instagram”, – сказав клегг.

Минулого тижня американські сенатори поставили перед facebook питання про його плани щодо поліпшення захисту молодих користувачів у своїх додатках, спираючись на витік внутрішніх матеріалів, які показали, що гігант соціальних мереж знав про те, як його додаток instagram шкодить психічному здоров’ю молоді.

1 сенатор емі клобучар, демократ, який очолює антимонопольний комітет сенату, виступив за посилення регулювання щодо таких технологічних компаній, як facebook.

Я просто втомилася чути “довіряйте нам”, і прийшов час захистити тих батьків, які борються зі своїми дітьми, які потрапили в залежність від цієї платформи і піддаються впливу різних негативних факторів”, – сказала клобучар в інтерв’ю cnn в неділю після інтерв’ю клегга.

Вона сказала, що потрібна нова політика конфіденційності, щоб люди могли “зробити вибір”, якщо вони згодні з тим, щоб їх дані в інтернеті були доступні. За словами клобучар, сполучені штати також повинні оновити закони про конфіденційність дітей та антимонопольну політику, а також вимагати від технологічних компаній зробити свої алгоритми більш прозорими.

Клегг зазначив, що facebook нещодавно призупинив свої плани щодо розвитку instagram kids, орієнтованого на підлітків, і вводить нові додаткові елементи управління для дорослих, щоб контролювати підлітків.