У світі почалася перша хвиля поширення 5g-технологій за межі сегмента смартфонів

45

Очікується, що розгортання супершвидких 5g-мереж дозволить відкрити нову еру не тільки для смартфонів — технологія має численні сфери застосування, починаючи від відеоігор в дійсно якісної віртуальної реальності і закінчуючи віддаленими операціями на серці. Поки ж світ переживає першу хвилю-почалося повсюдне впровадження більш простих технологій на основі зв’язку п’ятого покоління.

Wsj.com

Серед перших сегментів ринку, порушених розвитком 5g-бездротовий широкосмуговий інтернет, що дозволяє повністю відмовитися як від кабельного телебачення, так і від дротового зв’язку в цілому. Наприклад, samsung electronics об’єднала в сша зусилля з мобільним оператором verizon для надання клієнтам 5g-роутерів, що забезпечують широкосмуговий доступ в будинках-роутери приймають 5g-сигнали точно так же, як і смартфони.

На деяких ринках вже з’явилися 5g-сумісні ноутбуки, що забезпечують більш швидке підключення, ніж їх суперники з 4g. Новинки дозволяють без затримок дивитися відео у високій якості, а також виконувати безліч більш серйозних завдань. Наприклад, lenovo в серпні об’єднала зусилля з at&t для випуску 5g-ноутбука thinkpad x13 5g з 13,3-дюймовим дисплеєм (модель коштує на деяких ринках близько $1500). У червні samsung теж представила ноутбук galaxy book go 5g з 14-дюймовим дисплеєм за $800.

Мова йде не тільки про дрібні гаджетах. Базується в монако провайдер інтернет-сервісів для багатопалубних яхт meridian 5g представив комплекс, названий 5g dome router — комбінацію антен, модемів та іншої електроніки, що забезпечує пасажирам 5g-з’єднання на відстані до 60 миль від узбережжя. Обладнання для яхти середнього розміру коштує близько 17 000 доларів.

Wsj.com

Звичайно, всі ці новинки будуть працювати тільки там, де є доступ до 5g-мереж. Це стосується і нової платформи для дронів, представленої в серпні qualcomm з інтегрованою системою штучного інтелекту. Технологія, названа qualcomm flight rb5 5g platform, дозволяє в режимі реального часу створювати колекції фото і відео набагато кращої якості, ніж сьогодні доступно для дронів.

Безпілотники з підтримкою 5g можуть використовуватися в багатьох сферах, включаючи виробництво фільмів, картографію, роботу екстрених служб, наприклад — пожежних. Зокрема, завдяки підтримці 5g дрон на платформі qualcomm може в режимі реального часу використовуватися для складання карт територій великої площі і швидко передавати їх в центр управління для аналізу і обробки.

Прихильники 5g стверджують, що технологія повністю змінить багато сфер повсякденного життя завдяки перевагам інтернету речей-практично будь-які пристрої від домашньої техніки до промислового та медичного обладнання, транспорту, будуть підключені до високошвидкісних мереж.

«метою 5g, коли у нас є зріла глобальна 5g-мережа, буде гарантія того, що все підключено до хмари 100% часу», — заявляють в qualcomm. При цьому за оцінками аналітиків, на широке поширення 5g-пристроїв підуть роки, сфера застосування буде розширюватися в міру того, як будуть збільшуватися зони покриття і розвиватися ринки нових продуктів.