Ціни на процесори intel alder lake в європі виявилися високими-core i9 – 12900k оцінили в 741 євро

11

Якщо ви все ще чекаєте появи процесорів intel у вільному продажу, то сьогодні у нас є парочка неприємних фактів. Почнемо з ранкового: оперативна пам’ять ddr5 виявиться на 30% дорожче аналогів ddr4, що може привести до низьких продажів новеньких каменів серії alder lake. Уважні читачі тут же заявили, що процесори будуть підтримувати обидва типи пам’яті. Відмінне зауваження, а навіщо тоді взагалі переходити на нову платформу з проривним техпроцесом, щоб взяти материнську плату зі старою оперативною пам’яттю? виходить, через рік потрібно знову купувати нову материнську плату. Думки наших експертів часто не піддаються ніякій логіці, тому перейдемо до другого неприємного факту.

Сьогодні в пресу потрапили ціни на процесори alder lake. Перед нами не якісь здогадки, а реальні пропозиції, які доступні у європейських трейдерів. Очевидно, що купити товар за такою ціною поки не можна, оскільки це можуть бути відпускні ціни для магазинів або взагалі, що-завгодно. У будь-якому випадку ціни є, а значить немає причин їх не вивчити. З першого ж погляду стає ясно, що нас чекає різке подорожчання. Не буде дешевих відеокарт, дешевої пам’яті, а тепер і дешевих процесорів. Виробники привчають нас до того, що за сучасний комп’ютер потрібно платити в два рази дорожче, ніж раніше. Що ж, подивимося, у що це виллється, адже поки в умовах пандемії продажі комплектуючих і готових систем ростуть. На зображенні нижче можна побачити як чисту ціну, так і з пдв.

Флагман core i9-12900k оцінили дорожче 700 євро. Можна побачити, що один з постачальників пропонує його взяти за 650 євро, ну а два інших зупинилися на позначці 741 євро. Врахуйте, що прямо зараз в магазині доступний процесор core i9-11900k за 560 євро, при цьому російські ціни повністю відповідають європейським. Виходить, що нам пропонують взяти новинку майже на 200 євро дорожче. Core i7-12700k продають за 520 євро, ну а core i5-12600k за 360 євро.

Все це дуже погана тенденція. Виробникам відеокарт, процесорів і подібних комплектуючих варто розуміти, що з появою смартфонів кількість проданих комп’ютерів знизилася до мінімального рівня і тільки пандемія викликала збільшення продажів. Як тільки люди почнуть повертатися з віддаленої роботи, необхідність у великій кількості пк знову відпаде. Кому виробники планують продавати такі дорогі відеокарти і процесори?