Antimalware Service Executable що це за процес?

518

Доброго дня. Операційна система Windows 10 використовує безліч процесів для підтримки своєї працездатності. Але іноді деякі з них починають сильно грузити ресурси ПК. Сьогодні поговоримо про Antimalware Service Executable що це таке, як правильно вимкнути процес і навіщо це взагалі робити.

ЗМІСТ СТАТТІ:

  • Суть ASE
  • Antimalware Service Executable як відключити Win 10?
    • А варто відключати?

Суть ASE

Цей елемент входить до антивірусне ядро Віндовс і забезпечує захист від троянів і інших зовнішніх загроз. Запускається процес службою Defender, яка є вбудованим засобом безпеки системи. Працює зазначений компонент безперервно в прихованому режимі, періодично відображаючи повідомлення про необхідність сканування.

Файл msmpeng.exe Antimalware Service Executable, який виконує захисні функції, знаходиться у папці шляхом:

Program Files | Windows Defender

Якщо його видалити, попередньо увійшовши в систему з правами адміністратора, це може порушити антивірусну «оболонку». Нічого страшного не станеться, у разі використання Вами стороннього захисного софту. Така дія може знадобитися і при виникненні підвищеного споживання ресурсів, коли комп’ютер починає моторошно гальмувати, а в диспетчері завдань розглянутий процес Antimalware Service Executable вантажить диск Windows 10:

Antimalware Service Executable що це за процес?

Розробники з компанії Майкрософт не радять порушувати цілісність системи, шляхом вилучення вказаного файлу, оскільки це може призвести до виникнення помилок у роботі «операційки».

Але, як показує практика, нічого страшного не трапиться. Ось інструкція по деактивації процесу.

Antimalware Service Executable як відключити Win 10?

На жаль, процедура не така проста, як хотілося б. Особливо для новачків. Але якщо уважно дотримуватися описаних кроків, то все буде добре. Справа в тому, що в Microsoft постаралися максимально захистити антивірусний модуль від спроб відключення, і звичайними способами зробити деактивацію не вийде. При спробі «Зняти завдання» через диспетчер задач, Ви побачите повідомлення з помилкою «Відмовлено в доступі».

Підемо іншим шляхом:

  • Відкриваємо панель управління (всі способи описані тут) і переходимо до розділу «Адміністрування»:

Antimalware Service Executable що це за процес?

  • Тепер запускаємо «Планувальник завдань», клацнувши двічі по значку з годинником:

Antimalware Service Executable що це за процес?

  • Зліва побачите перелік папок. Потрібно зайти у Бібліотеку…», потім «Microsoft», далі – «Windows». Останній пункт, який нас цікавить – «Windows Defender»:

Antimalware Service Executable що це за процес?

  • Тепер трохи праворуч з’явиться чотири елемента. Потрібно по черзі відкрити подвійним клацанням лівої кнопки миші кожен з них. У вікні властивостей вибираємо вкладку «Умови» і прибираємо всі галочки, щоб виглядало так:

Antimalware Service Executable що це за процес?

  • Коли закінчите, натисніть по кожному файлу правою кнопкою і виберіть з меню дія «Вимкнути»

Тепер проблема «Antimalware Service Executable вантажить систему» має бути усунута. Можете зайти в диспетчер завдань і подивитися на зазначений процес.

А варто відключати?

Розробники не рекомендують. Я теж противник таких радикальних заходів. Хіба що замість Defender Ви встановите інший надійний антивірус. Пам’ятайте, що «ворог не дрімає». І зловмисники намагаються дістатися до даних користувача будь-якими способами. Не варто піддавати себе ризику, якщо тільки для цього не буде вагомих підстав.

З повагою, Віктор

Antimalware Service Executable що це за процес?