Китайська влада змусить alipay створити окремий додаток для кредитування

6

Спроби влади кнр приборкати бурхливе зростання бізнесу ant group, пов’язаного з платіжними системами і мікрокредитуванням, робляться вже не перший місяць. Тепер стає ясно, що реструктуризація бізнесу джека ма (jack ma) буде мати на увазі передачу державним структурам контролю над кредитним рейтингом користувачів системи alipay, а також створення спеціалізованого додатка.

Джерело зображення: afp / getty images

Коли ant group в минулому році планувала вийти на публічне розміщення акцій, вона особливо пишалася, що рішення про видачу клієнтам мікрокредитів на базі наявної у компанії бази даних транзакцій приймаються буквально за секунди. Профільний бізнес ant group в останні роки зростав високими темпами, і якщо в 2019 році формував 35% виручки всього холдингу, то в першій половині 2020 року він збільшив частку до 39% і вперше обійшов по обороту власне платіжний бізнес alipay. Крім того, на частку ant group довелося 10% всіх споживчих кредитів, не рахуючи іпотечних, виданих в китаї за підсумками минулого року.

Влада китаю, як вважається, вже давно висловлювали стурбованість швидким зростанням кредитного бізнесу ant group, який становить загрозу для стійкості фінансової системи країни, а тому після блокування публічного розміщення акцій китайського гіганта почали розробляти план з його реструктуризації. Контроль над цим процесом буде доручено народному банку китаю, а функціонувати нове спільне підприємство буде під наглядом структур з державною участю.

Як повідомляє financial times, zheijang tourism investment group і ant group отримають по 35% акцій в новому сп, контролюючому діяльність з видачі кредитів. Ще не менше трьох організацій з державною участю отримають по п’ять відсотків акцій. При цьому оперативний контроль за прийняттям рішень залишиться за ant group. Від alipay має бути відокремлено і клієнтський додаток, що дозволяє користувачам отримувати мікрокредити. Спільне підприємство з державною участю отримає контроль над кредитними рейтингами приватних клієнтів, яких налічується більше мільярда чоловік, і ліцензію встановленого зразка. Іншими словами, процес прийняття рішень про видачу позик буде опосередковано контролюватися китайською владою.

Новини такого змісту вже викликали зниження курсу акцій alibaba на 5,9% на фондовому майданчику гонконгу, а індекс hang seng tech під тиском цієї інформації просів на 3,4 %.