Хакер показав пристрій, здатне зламати будь-який компютер

368

У мережі з’явилося відео, в якому хакер по імені Семі Камар (за сумісництвом експерт з комп’ютерної безпеки) розповів про новий мініатюрному пристосуванні, яке може зламати будь-яку систему – як Windows, так і macOS.

Вартість гаджета складає всього 5$, що незрівнянно з шкодою, якої воно може завдати власникам ПК. Розробником пристрою є сам Камар, на рахунку якого безліч цікавих винаходів, наприклад, безпілотник, здатний перехоплювати сигнал управління іншими дрона.

Пристосування для злому називається Poison Tap. Зробити його можна з китайського міні комп’ютера Raspberry Pi з додаванням карти microSD.

Після приєднання до “жертві”, пристрій веде себе як звичайний Ethernet-обладнання і починає записувати в свою пам’ять весь трафік. Викачуються файли кукис з кеш, встановлюється контроль над маршрутизатором. Тепер хакер може надсилати будь-яку команду на зламаний комп’ютер через інтернет.

Навіть після відключення “жучка”, його сліди залишаються в системі. Антивіруси і фаэрволлы їх не виявляють, що робить можливими подальші операції зловмисників.

В якості захисту Семі Камар радить включити шифрування даних Bitlocker), не залишати комп’ютер без нагляду у включеному стані. Як варіант, хакер пропонує зацементувати USB роз’єми. Це, звичайно ж, жарт!