Телескоп «джеймс вебб» відокремився від ракети і продовжив політ вглиб космосу

23

Сьогодні національне управління з аеронавтики і дослідження космічного простору (nasa) сша за допомогою ракети-носія ariane 5 успішно запустило в космос телескоп «джеймс вебб» (james webb space telescope). Пуск був здійснений з майданчика космодрому куру у французькій гвіані о 07:20 за місцевим часом (15:20 мск).

Джерело зображення: nasa

Через деякий час після старту фахівці наземного центру управління польотами отримали перші дані телеметрії ракети. Після двох хвилин роботи два твердопаливних прискорювача ariane 5 відокремилися і впали в океан. Потім головний обтічник, обладнаний додатковими вентиляційними отворами для забезпечення плавної розгерметизації, був скинутий, відкривши телескоп космічному простору.

Коли все паливо було витрачено і швидкість ariane 5 досягла приблизно 25 тис.км/год, двигун першого ступеня перестав працювати, після чого вона була скинута. Потім почав працювати двигун другого ступеня, який допоміг телескопу набрати швидкість, необхідну для виходу до місця призначення в точці лагранжа l₂ системи сонце-земля. В результаті “джеймс вебб” розігнався до приблизно 35 тис.км/год, після чого відокремився від другого ступеня і продовжив подорож самостійно.

Джерело зображення: nasa

Приблизно через 30 хвилин після старту почалося розгортання сонячної панелі. До теперішнього моменту цей процес вже завершився і nasa підтвердило, що процес збору енергії запущений. Через кілька годин фахівці nasa проведуть перше коригування курсу на шляху в 1,5 млн км, які телескопу ще належить подолати. Приблизно через місяць телескоп досягне точки призначення і розгорне 6,5-метрове дзеркало. Ще кілька місяців буде потрібно для перевірки систем телескопа. Перші знімки він почне надсилати на землю влітку наступного року.