Globalfoundries подала заявку на розміщення акцій в сша — компанія оцінюється в $25 млрд

25

Контрактний виробник чіпів globalfoundries, що належить фонду mubadala investment з оае, планує провести публічне розміщення акцій (ipo) в сша. Компанія попередньо оцінюється в $25 мільярдів.

Reuters

У поданій у вівторок заявці на розміщення акцій global foundries встановила діапазон цін від $42 до $47 за цінний папір. Всього на біржі буде запропоновано 55 млн акцій. Очікується, що у верхній частині діапазону компанія зможе залучити близько $2,6 мільярда. Про те, що globalfoundries планує вийти на ipo в нью-йорку вперше стало відомо ще в серпні. Тоді ж повідомлялося, що компанія може бути оцінена в $25 млрд.

Тепер же повідомляється, що з урахуванням опціону на придбання акцій, який дозволяє компаніям продавати додаткові акції під час ipo, globalfoundries може бути оцінена приблизно в $26 мільярдів. Фонди, пов’язані з blackrock, fidelity management&research company, koch strategic platforms, columbia management investment advisers і qualcomm зобов’язалися інвестувати близько $1,05 мільярда gm в рамках закритої угоди з купівлі акцій (паралельного приватного розміщення). Mubadala після розміщення залишить за собою контроль за 89,4 % акцій globalfoundries і буде володіти тим же відсотком голосів у раді директорів.

У своєму останньому звіті globalfoundries спрогнозувала виручку на третій квартал у розмірі близько $1,7 мільярда, що перевищує попередні очікування і на 56% більше, ніж роком раніше. Варто відзначити, що виручка globalfoundries знижувалася з 2018 року, але за останні 12 місяців зростання компанії відновився, оскільки світовий попит на чіпи різко виріс.