Прибутковість майнінг ethereum обвалилася-терміни окупності карт rtx 30 наблизилися до позначки 2 роки

12

Заборона на будь-які операції з криптовалютами в китаї призвела до солідного падіння котирувань найбільш популярних цифрових монет. Всього за тиждень курси біткоіни і ефіру просіли на 15% і продовжують перебувати у вкрай невизначеному стані. Подібний розклад подій завдав удару не тільки по біржовим спекулянтам і довгостроковим власникам криптовалюта, але і по любителям домашнього gpu-майнінг.

Скориставшись калькулятором прибутковості, створеним кріптоентузіастом під ніком протон, можна виявити серйозне падіння прибутковості у більшості популярних серед майнер відеокарт. Наприклад, перші версії графічних адаптерів nvidia rtx 3090 без обмежень алгоритмів хешування зараз приносять своїм власникам по 457 рублів на день і при середній ціні в 290 тисяч рублів буде окупатися більше 21 місяця. Терміни окупності rtx 3080 і rtx 3070 складають 20 і 19 місяців відповідно.

Трохи краще йдуть справи у ti-моделей даної лінійки. За рахунок непоганих показників в майнінг монети ravencoin їх терміни окупності коливаються в районі 17-18 місяців. А ось власникам карт із серії lhr зараз доводиться зовсім туго: roi старшої моделі rtx 3080 lhr перевалив за два роки і склав 28 місяців. При цьому варто пам’ятати, що наведені терміни окупності є досить умовними, адже вже на початку 2022 року блокчейн ethereum може перейти на алгоритм консенсусу proof of stake і повністю виключити майнер з процесу валідації транзакцій.

А припинення майнінг ефіру може обернутися вкрай непередбачуваними наслідками для всіх інших монет, що видобуваються за допомогою алгоритму proof of work. Величезні обчислювальні потужності, задіяні в підтримці мережі ефіру відправляться шукати інше джерело прибутку і можуть обвалити прибутковість інших альткоінов. В таких умовах окупити недавно куплені за завищеними цінами відеокарти буде практично неможливо.