Hyundai закріпила лідерство на ринку водневого транспорту — toyota залишилася далеко позаду

33

Довгий час корпорація toyota motor вважалася лідером просування легкового транспорту на водневих паливних елементах, оскільки її модель mirai хоч і поширювалася переважно через лізинг серед юридичних осіб, залишалася наймасовішою серед собі подібних. Зараз hyundai не тільки потіснив японського суперника, але і впевненими темпами збільшує відрив від нього.

Джерело зображення: hyundai motor

За інформацією агентства sne research, на яку посилається business korea, з січня по жовтень цього року включно в світі було продано 14 700 легкових машин на водневих паливних осередках, що на 92,4% більше підсумку аналогічного періоду попереднього року. На першому місці залишилася hyundai motor, що реалізувала за десять місяців цього року 7900 транспортних засобів, її частка на світовому ринку досягла 54 %, хоча ще в серпні не перевищувала 52,2 %.

Розрив з toyota motor, що займає друге місце, збільшився, оскільки японський суперник скоротив свою частку в даному сегменті ринку з 39,2 до 37,5 %. Між іншим, це відбувалося на тлі збільшення обсягів продажів водородомобіля toyota mirai другого покоління. По суті, hyundai зміцнювала свої позиції швидше, ніж росли продажі toyota. Останньою з марок за перші десять місяців цього року вдалося реалізувати 5500 автомобілів на водневих силових установках. Mirai першого покоління розійшлася тиражем 11 тисяч примірників, наступниця повинна збільшити це значення в десять разів, як очікують представники toyota. Принаймні, цього року японській компанії вдалося вже виконати половину даного плану.

Щоб посісти третє місце, компанії honda motor знадобилося продати за десять місяців всього 100 примірників аналогічних транспортних засобів, її частка ринку при цьому не перевищила 1,6 %. До кінця року компанія згорне поставки моделі clarity, тому її частка в статистиці і виявилася такою скромною. При цьому наступник для даної моделі буде розроблений, хоча терміни його появи на ринку і не уточнюються.