Безпілотний корабель ibm в наступному році знову спробує повторити шлях “мейфлауера” під управлінням іі

51

Після першої невдалої спроби організувати подорож автономного корабля під управлінням штучного інтелекту через атлантичний океан, ibm вирішила повторити експеримент. Судно знову спробує пройти шляхом легендарного “мейфлауера”, який доставив на територію нинішніх сша пілігримів зі старого світу.

Ibm

Судно під керуванням створеного ibm штучного інтелекту повернулося в море. У червні воно вже спробувало прокласти дорогу через атлантичний океан без команди на борту, але через три дні після відплиття з британського плімуту в плімут штату массачусетс з кораблем трапилася «невелика механічна несправність». Команді promare, що стоїть за реалізацією проекту, довелося повернути корабель в пункт відправлення для доопрацювання.

Раніше в цьому місяці дослідники mayflower autonomous ship project відправили його в більш коротку подорож уздовж узбережжя великобританії – тут набагато легше виправити неполадки, якщо трапиться щось непередбачене. Успіху подібного підприємства завжди можуть перешкодити всілякі перешкоди: раптова негода, екстремальна спека, руйнівні хвилі, плаваючі уламки і сміття, масивні морські мешканці та інше. При цьому практично неможливо дистанційно керувати кораблем, що знаходиться в тисячах миль від берега, а полагодити несправність буде нікому.

Дослідники сподіваються, що ші зможе зібрати наукові дані про океан, потенційно відсутність команди дозволяє зберегти чимало грошей на утримання людей — на дослідницьких судах доводиться створювати необхідні умови для перебування безлічі людей.

Корабель ibm mayflower являє собою конструкцію з трьох корпусів, що використовує вітрові турбіни, дизель і сонячну енергію. 15-метрове судно створювалося протягом двох років перш, ніж відправитися в свій перший похід в америку.

В ході першої трансатлантичної експедиції середня швидкість корабля почала падати, що змусило творців припустити механічну поломку генератора. Після чотирьох місяців експертиз з’ясувалося, що проблема дійсно була в генераторі і вихлопній системі — поломку не можна було виправити оновленням програмного забезпечення. В результаті корабель йшов тільки на сонячних батареях, а цього було явно недостатньо для подолання океану. В результаті інженери замінили генератор і провели редизайн металевих частин, запобігаючи повторення проблем.

Наступну спробу трансатлантичного переходу новий «мейфлауер» зробить навесні 2022 року. Раніше очікувалося, що судно зробить кілька зупинок в портах східного узбережжя сша.

Корабель має шість камер і десятки інших сенсорів для того, щоб уникнути потенційних загроз на зразок морських мешканців та інших об’єктів. За даними ibm, всі дії ші буде приймати з урахуванням розміру перешкод, напрямку руху, погоди і доступної енергії. Пізніше цього року ibm планує забезпечити загальний доступ до камер пристрою-люди зможуть в режимі реального часу спостерігати, як судно рухається вздовж зимових берегів великобританії.