Як вибрати брокера

11-30-2019

За правилами біржі приватні інвестори не можуть купувати і продавати фінансові інструменти безпосередньо. Вам обов’язково потрібен професійний посередник — брокер. Також хочемо порекомендувати вибрати найкращого брокера на сайті за допомогою fx-otzivy.com . Знайти його нескладно. Варто ввести в пошуковику запит «брокерські послуги», як з’являться сотні пропозицій. Але як вибрати кращого брокера? Спробуємо розібратися.

Навіщо потрібен брокер
Щоб вирішити, наскільки вам підходить той чи інший брокер, необхідно зрозуміти, що саме від нього вимагається.

У широкому сенсі брокером називають професійного посередника в будь-яких угодах, будь то страхування, покупка нерухомості, кредитування і так далі. Він з’єднує покупця і продавця, отримуючи за свої послуги відсоток (комісію). Посередник бере на себе юридичні формальності, торги і переговори. Його основна функція полягає в створенні найвигідніших умов для свого клієнта.

Відповідно, біржовий брокер-професійний посередник на фондовій, валютній або товарній біржі. Ним може бути тільки юридична особа зі спеціальною ліцензією, наприклад, банк, інвестиційна або брокерська компанія.

В обов’язки біржового брокера входять:

  • реєстрація клієнта на біржі;
  • інформування клієнта про хід торгів;
  • купівля та продаж фінансових інструментів за вказівкою клієнта;
  • сплата податків з угод;
  • ведення та подання звітності.

Це обов’язковий мінімум, який пропонують все. Однак можна вибрати брокера, який не тільки здійснює угоди і показує звіти. Деякі компанії пропонують довірче управління, послуги аналітика і навіть безкоштовне навчання інвестування.

Як інвестувати через брокера

  1. Укласти договір.

Для початку необхідно укласти договір на брокерське обслуговування. Багато компаній пропонують подати заявку і заповнити документи онлайн-це цілком нормально і дуже зручно. Договір з електронним підписом має таку ж силу, як у паперовому вигляді. У цьому документі вказується предмет відносин між сторонами, права і обов’язки сторін, розмір брокерської комісії, порядок оплати і так далі. Детальніше про юридичні тонкощі роботи з брокером можна прочитати в статті «Що являє собою брокерська компанія з правової точки зору».

2.Відкрити брокерський рахунок.

Як правило, клієнту пропонують вибрати один з готових тарифів обслуговування. З ними має сенс ознайомитися ще до того, як вибрати брокера.

Існує кілька видів брокерських рахунків. Найбільш популярні варіанти — стандартний та індивідуальний інвестиційний рахунок (ІВС). Якщо зі звичайним рахунком все зрозуміло, то ІІС — відносна нова пропозиція. Він дає своєму власникові податкові пільги, але обмежує його в сумі внесків і в термінах зберігання грошей на рахунку.