Як правильно вибрати повер банк Power Bank для смартфона

654

Доброго дня. Сучасні люди все більше віддають перевагу компактним мобільним пристроям, які відрізняються високою продуктивністю, не займають багато місця. Я зараз говорю про смартфони, які посіли перше місце за популярністю на ряду з ноутбуками і планшетами. Але великим недоліком подібних гаджетів є невеликий час автономної роботи без підзарядки. У зв’язку з цим багато виробників почали випускати зовнішні батареї. Якщо ще пару років назад пропозицій такого роду було мало, то зараз у багатьох користувачів виникає питання: як вибрати повер банк для смартфона в 2017 році?

ЗМІСТ СТАТТІ:

 • Що таке Power Bank?
 • Критерії вибору Power Bank
  • Ємність батареї
  • Сила струму
  • Розміри
  • Функціональні особливості
 • Оптимальний варіант
 • Мій вибір якій power bank краще купити

Що таке Power Bank?

Це не просто компактний акумулятор, який можна носити з собою. Це пристосування дозволяє заряджати будь-які мобільні девайси, володіє додатковим функціоналом і певною комплектацією.

Усередині пластикового (або алюмінієвого корпусу розташовано кілька джерел живлення, пов’язаних між собою. Головним інтерфейсом для підключення зовнішніх пристроїв USB. Для початку використання достатньо взяти потрібний кабель-перехідник і з’єднати повер банк зі смартфоном (планшетом, камерою, mp3-плеєром).

Деякі моделі мають кілька виходів для одночасної зарядки двох і більше девайсів.

Але залишається незакритим питання: зовнішній акумулятор для телефону як вибрати, щоб не переплачувати за непотрібний функціонал? Спочатку необхідно ознайомитися з основними характеристиками.

Критерії вибору Power Bank

Не знаючи технічних особливостей, важко прийняти правильне рішення. Зараз ми докладно розберемо важливі фактори, що впливають на вартість та ефективність.

Ємність батареї

Думаю, це самий важливий момент, який варто брати до уваги. Адже ми купуємо повербанк не з-за ліхтарика або стильного зовнішнього вигляду, а для підзарядки.

Чим вище показник ємності, вимірюваний в мАч, тим довше Ви зможете заряджати інші гаджети. Але є один цікавий момент: «потужність» зовнішньої батареї має мінімум в два рази перевищувати аналогічне значення акумулятора підключається девайса. Інакше справи не буде.

Вартість безпосередньо залежить від вказаного фактора. Найпоширенішими і оптимальними за поєднанням «ціна – ефективність» є моделі на 10 – 15 тисяч маг. Вони підійдуть не тільки для смартфонів, але і для планшетів.

Як правильно вибрати повер банк Power Bank для смартфона

Рекомендуємо:

 • Не йде звук через HDMI з комп’ютера на телевізор
 • 10 кращих програм-оптимізаторів для Windows
 • Який вибрати браузер для нетбука для швидкої роботи
 • Яка нормальна температура процесора ноутбука

Сила струму

Вимірюється в миллиамперах (мА) і показує, як швидко батарея віддає заряд. Відповідно, чим вона вище, тим швидше підзарядиться підключений пристрій. Зараз потрібно орієнтуватися на значення в діапазоні від 1000 до 2000. Для старих телефонів (без сенсорного екрану та інших «наворотів») і досить 500-800 мА, але такі моделі вже практично не випускаються.

Розміри

На жаль, підвищення ємності позначається на збільшенні габаритів і ваги. Тому, потрібно вибирати щось середнє, щоб не довелося тягати з собою «цеглину».

Яскравий приклад з мого життя!

Влітку 2016 року я теж озадачивался питанням, як вибрати повер банк для смартфона. У підсумку придбав модель на 10 000 маг, з вагою близько 300 г, довжиною близько 200 мм і шириною – 50 мм. Досить компактне пристосування, яке я взяв із собою у відпустку (їздив в гори). Там я неодноразово використовував його для зарядки портативної акустики, телефонів, ще і вбудованим ліхтариком користувався. Дискомфорту ніякого я не відчував, в рюкзаку батарея займала мінімум місця.

Тобто, до чого я веду: якщо не плануєте тривалий похід з ноутбуком та іншої ненажерливою технікою, то немає сенсу купувати Powerbank на 20-30 тисяч маг. Ще одна порада: не довіряйте рекламі, коли Вам пропонують ультракомпактне пристрій з неймовірною ємністю. Це всі хитрощі дешевих китайських брендів.

Функціональні особливості

Кожна модель володіє певним набором додаткових функцій. Про деякі з них я вже згадував раніше в статті:

 • Кількість виходів. Зверніть увагу, що біля кожного гнізда вказується сила струму. Це потрібно для того, щоб Ви розуміли, до якого гнізда підключати смартфон, а до якого – планшет, ноутбук.

Як правильно вибрати повер банк Power Bank для смартфона

 • Наявність в комплекті різних перехідників, кабелів. Незважаючи на те, що більшість сучасних девайсів мають універсальні інтерфейси, народ продовжує використовувати старенькі телефони. Для їх підзарядки необхідні спеціальні перехідники. Добре, якщо такі будуть включені в комплектацію.
 • Індикатор залишкового заряду. Досить корисна фішка, яка дозволяє бачити, скільки ще енергії залишилося всередині. Звичайно, якщо намагаєтеся зрозуміти, який зовнішній вибрати акумулятор для телефону, на цю можливість варто звертати увагу після аналізу важливіших факторів.
 • Сонячні панелі. Крім підключення до розетки або іншими джерелами живлення, деякі повер банки оснащені елементами, які уловлюють сонячну енергію. Відразу скажу, що це теж один з маркетингових ходів. Великого ефекту така панель не дасть.

Радимо:

 • Диск завантажений на 100% в Windows 10
 • Що робити якщо пролив воду на ноутбук
 • Пропав звук динаміка на смартфоні, а в навушниках є — що робити?
 • Чому сильно гріється процесор на комп’ютері?

Оптимальний варіант

Я проаналізував кілька популярних пропозицій в інтернеті, почитав відгуки реальних людей і прийшов до висновку, що найкращим по надійності, вартості і якості збірки є модель Xiaomi Mi Power Bank 16000.

Як правильно вибрати повер банк Power Bank для смартфона

Ємність вказана в назві, стильний корпус з алюмінію, два порти USB, є індикатор рівня заряду. Недоліком багато порахували близьке розташування портів відносно один одного, що ускладнює одночасне підключення двох пристроїв з широкими коннекторами.

Мій вибір якій power bank краще купити

Я вибираю краще за ціною і якістю плюс подарунок. Ось мої чотири фаворити перший, другий, третій і четвертий.

Дана інформація актуальна на травень 2017 року, тому, не виключено, що через півроку лідером стане іншою повер банк. Хотілося б дізнатися Вашу думку в коментарях.

Тепер Ви знаєте, який зовнішній акумулятор краще вибрати для телефону, як правильно визначити найкраще поєднання технічних характеристик для певних потреб.

З повагою, Віктор!