Як полагодити ноутбук

6-29-2019

Как починить ноутбук

Непрацюючий екран ноутбука – це досить поширена поломка. У вас можуть прекрасно працювати всі інші комплектуючі, такі як жорсткий диск, оперативна пам’ять та материнська плата, але дисплей світиться чорним. Хочеться ще на початку статті засмутити тих, хто просто розбив дисплей свого комп’ютера і за нього зараз одні тільки тріщини. Назад його не склеїш, тут вже нічого не поробиш.

Якщо ж все залишилося цілим, то все одно полагодити ноутбук швидко навряд чи вийде. За зображення на дисплеї вашого ноутбука відповідає матриця, тому, якщо ви спостерігаєте просто чорний екран, то найімовірніше матрицю доведеться замінити, звернувшись до сервісного центру за тим, щоб вам підібрали цю запчастину саме під вашу модель, а зробити це дуже проблематично, можу сказати зі свого досвіду. Тому налаштовуйтесь на те, що доведеться деякий час почекати.

Якщо ж ви просто спостерігаєте на своєму екрані плями або смуги, то ще не все втрачено і полагодити екран ноутбука все ще можна. І так, якщо ви впевнені в своїх силах, тоді приступаємо до ремонту.

Якщо ноутбук включений в розетку, то висмикніть шнур і зніміть батарею. Тільки в цьому випадку ноутбук буде повністю знеструмлений. На лицьовій стороні знаходимо заглушки круглої форми. Вони ледве помітні і прикривають шурупи. Піддягніть чим – небудь заглушки і відкрутіть ці самі шурупи для того, щоб звільнити саму рамку від екрану. Коли ви відкрутіть гвинти, то рамка ще напевно буде триматися на пластикових засувках, їх потрібно не пошкодити.

Відкручуємо монтажні гвинти, які кріплять екран, знаходимо кабель (шлейф), який йде до материнської плати, дивимося, прикріплений він надійним чином, не пошкоджений або може бути перекручений.

Якщо причиною поломки був не шлейф, то йдемо далі. Необхідно зняти клейку стрічку, яка з’єднує матрицю з кабелем лампи екрану. Далі необхідно від’єднати панель дешифратора, вона знаходиться в самому низу екрану. Акуратно, не зламайте шлейфи, інакше доведеться купувати нову матрицю. Далі витягніть фільтри і від’єднайте дріт від лампи, яка вийшла з ладу. Перш ніж встановлювати нову лампу, перевірте, а справно вона працює, а вже потім прикріпіть її на місце. Останнє, що могло вийти з ладу – це інвертор. Він знаходиться в самому низу екрану.

Тепер залишилося тільки зібрати ноутбук в зворотному порядку, я сподіваюся, що ви не розкидали його запчастини по всьому приміщенні і з легкістю знайдете все, що нещодавно зняли або відключили.