На ноутбуці замість букв друкуються цифри: п1чему к2авиатура друкує цифрами

537

Доброго дня. За довгі роки використання комп’ютерної техніки мені рідко доводилося стикатися з подібними ситуаціями. Але днями помітив, що на ноутбуці замість букв друкуються цифри. Як виправити – розповім у даній публікації. Вирішення проблеми дуже просте. Це буде корисно тим, хто запитує – “п1чему к2авиатура друкує цифрами?”

ЗМІСТ СТАТТІ:

  • Причина дефекту
  • П1чему к2авиатура друкує цифрами?
  • Ще одне уточнення

Причина дефекту

Багато користувачі відразу ж починають грішити на віруси або несправність клавіатури. Поспішаю Вас порадувати – нічого такого не сталося. Подібна «несправність» виникає, якщо на Вашому пристрої вводу немає окремого цифрового блоку, розташованого праворуч від «стрілець»:

Це характерно для «ноутов», де для економії простору клавіші з цифрами можуть переноситися на кнопки з літерами. Жодного дефекту, лише особливості Вашого ПК, які були передбачені виробником.

П1чему к2авиатура друкує цифрами?

На ноутбуці замість букв друкуються цифри – що робити?

Досить подивитися на клавіатуру і знайти кілька ключових моментів», а саме, клавіші: Fn , NumLock :

На ноутбуці замість букв друкуються цифри: п1чему к2авиатура друкує цифрами

Зображення , представлене вище, може відрізнятися від Вашої ситуації. Але певна схожість Ви повинні помітити. Як бачите, при натисканні на M, L, K, J, O, I, U і т. д. у Вас запроваджуються зазначені на кнопках цифри. Нічого дивного тут немає. Швидше за все, Ви ненавмисно активували режим цифрової клавіатури (а може в системі стався незначний збій – і таке буває).

Просто натисніть на Num Lk (якщо він винесений окремо) або використовуйте поєднання клавіш Fn + NumLock . Варто зазначити, що для деяких моделей ноутбуків можливі й інші варіанти. Я назвав універсальні способи, але Ви можете написати мені в коментарях, якщо виправити проблему не виходить.

На клавіатурі ноутбука замість букв друкуються цифри, Ви не можете зробити нічого? Спробуйте уважно оглянути корпус пристрою. Є унікальні випадки, коли вимкнення цифрового блоку здійснюється спеціальним перемикачем. А буває, що відключення можна зробити тільки програмним шляхом, тобто, у Вас повинна бути встановлена фірмова утиліта від виробника лептопа. Зазвичай, вона «висить» в автозавантаженні, а її значок ховається в області сповіщень. Варто врахувати і цей момент.

Ще одне уточнення

Деякі користувачі комп’ютерних форумів пишуть, що проблема здатна проявлятися після використання спеціального програмного забезпечення для перепризначення дії клавіш. Якщо Ви використовували щось подібне, спробуйте на час відключити додаток і подивитися на результат.

Трохи гірше, якщо зміни були внесені шляхом редагування системного реєстру. Тоді доведеться виконати відновлення системи або навіть повернення до заводських налаштувань.

Не завадить «погратися» з переключенням мовної розкладки. Іноді допомагає.

Моя інструкція не спрацювала – замість букв цифри друкуються на комп’ютері? Милості прошу в кінець сторінки, де можна залишити коментар з питанням або побажанням.

З повагою. Віктор

На ноутбуці замість букв друкуються цифри: п1чему к2авиатура друкує цифрами