Британські вчені мають намір створити унікальний пристрій

354

Група вчених з усього світу під керівництвом фахівців з Англії (університет Сассекса) створила проект надпотужного комп’ютера, що працює із застосуванням квантових технологій. Ця обчислювальна машина стане самою продуктивною, не має аналогів.

У науковому виданні Science Advances була розміщена публікація на цю тему. Згідно ідеї, комп’ютер буде складатися з безлічі взаємозалежних блоків, поміщених у вакуумну середу. Ці модулі будуть наповнені іонами, здатними групуватися у вузли, утворити схеми для виконання різноманітних операцій логічного типу (1 – так, правда, true / 0 – немає, false, false).

Трохи раніше фахівці розробляли технологію з’єднання елементів з використанням оптичного волокна. передача даних повинна була здійснюватися з допомогою фотонів. Але для цього необхідно було домогтися стабілізації лазерів, що зробити на даний момент виявилося неможливим.

Тому, вирішили відкинути колишню затію і зосередиться на впливі електричного поля, що утворює шляхи (канали) для передачі іонних частинок. Це дозволить збільшити швидкість обміну даними в сотні тисяч разів.

Прототип квантового ПК буде побудований на базі університету, а його габарити можна буде порівняти з розмірами поля для гри в футбол. Але результат того вартий – вчені зможуть підвищити продуктивність системи до неймовірного рівня. Це дозволить за короткі проміжки часу виконувати операції, які на найпотужніших існуючих комп’ютерах оброблялися б мільйони років.