Яка сталь краще для ножа

7-28-2019

Высокоуглеродистая сталь для ножа

 

Як вибрати ніж  для полювання або кухні. Це питання задає кожен, хто вирішив придбати собі надійного помічника.
Нехай я народжений на заході Радянського Союзу, але в моїй пам’яті назавжди відкладений той магазинчик біля заводу підлозі з порожніми вітринами, і талонами, виданими для покупки продуктів.
Так от раніше проблем у виборі ножа було менше.
Форма ножа і його призначення.
Перша частина, як і належить, відведена самому головному в ножі – сталі.
Ніж призначений для того, що б їм різали.
Вибравши відповідну сталь, Ви завжди будете задоволені своїм ножем.
Я постараюся дати Вам тільки ті необхідні знання, на які потрібно спиратися при виборі какая сталь лучше для ножа. Я опущу хімічні склади сталей, якісь технічні характеристики. Вам знати не обов’язково, їх обов’язково знати виробникам. У будь-якому разі цю інформацію Ви спокійно знайдете на просторах інтернету.
Кожен клинок повинен володіти певними особливими характеристиками, ось на них нам і потрібно звертати увагу.
Кожній стали я дав оцінку за 10-бальною шкалою у розрізі цих характеристик (твердість, міцність і тд. В принципі це передбачувано, так як S390 це порошковий метал, а порошкова металургія ступнула далеко вперед. По трьом найважливішим споживчими показниками цей метал поза конкуренцією. Єдиний мінус цієї сталі висока ЦІНА, вона обумовлена складністю виготовлення і курсом Євро, так як метал імпортний. Ножі з Булатної сталі і Сталь М390. Тут дуже цікаво, для гурманів і цінителів я б рекомендував Булатну сталь, а ось для новачків і людей практичних сталь М390. Це обумовлено тим, що булат трохи довше і краще ріже, а М390 не вимагає догляду. У будь-якому випадку, різницю в цих металах Ви на “одному лося” не побачите. Як казав мій знайомий може зрозумієте.
Скажу чесно, ніж той і по сей день у мене. Ножі із сталі х12МФ і дамаської сталі – про ці ножі не треба нічого говорити, якщо б я враховував у своєму рейтингу такий показник як ціна. Ці метали були б на 1 і 2 місці відповідно. Одна сталь прокатна інша ковані, обидві нержавіючі. Відмінною особливістю цих металів є можливість заточування в польових умовах.
Ця стаття моя особиста думка, я її нікому не нав’язую і не претендую на 100% істинність. Це всього лише досвід моєї 10-річної роботи на ножових виробництвах.