Як заправити картридж

3-4-2021

Картридж є витратним матеріалом принтер с дозаправкой, який являє собою контейнер, заповнений фарбою або порошком. При повсякденному використанні мфу або принтера чорнило і тонер досить швидко закінчується, в зв’язку з чим виникає питання про те, як заправити картридж? звичайно, вирішити дану проблему можна і покупкою нового, але це буде коштувати на порядок дорожче, ніж покупка тонера або чорнила. У цій статті наведена інформація про те, як правильно заправити картридж.

Вибираємо чорнило

Отже, щоб вирішити задачу про те, як заправити картридж, перш за все, вам слід вибрати відповідні чорнило, які в залежності від свого складу бувають пігментними, водорозчинними і сублімаційними. Врахуйте, що якщо ви вирішили заправити картридж для принтера, намагайтеся сильно не економити на покупці хорошої фарби. Справа в тому, що купивши дешеві чорнило, ви будете розчаровані якістю друку свого пристрою. А завдяки дійсно якісному витратному матеріалу ви зможете роздруковувати навіть фото цілком прийнятної якості.

Так які чорнило вибрати? якщо говорити безпосередньо про вибір чорнила, то водорозчинний варіант являє собою суміш барвників, які розчинені у воді. Такі чорнило позбавлені твердих домішок. Фото, надруковане з їх допомогою набуває однорідність і багату глибину відтінку. Щоб заправити картридж для принтера такими чорнилом будьте гранично акуратними.

Деякого поширення набули також пігментні чорнило, що не розчиняються у воді. Вони складаються з твердих частинок барвника, діаметр яких становить менше 0.1 мкм. Зображення в цьому випадку виходять більш довговічними, ніж при використанні водорозчинних аналогів. Їх пігментна основа досить стабільна і стійка як до вицвітання, так і високої вологості. Заправити принтер з такими фарбами так само просто, як і з водорозчинними.

Крім того, вам слід визначитися між оригінальними і сумісними чорнилом. Перші рекомендовані виробником і до того ж вони йдуть в комплекті з принтером. Другі є більш дешевими, але вони не завжди здатні забезпечити належний рівень друку.

Підготовчий етап

1. Визначившись з відповідними чорнилом, можете приступати до вирішення такого питання, як заправка картриджів своїми руками. Виникає питання, як же заправляти картридж до принтера? щоб зарядити свій картридж вам слід витягти його з принтера. Робити це слід з обережністю.

1 відкрийте кришку пристрою і акуратним чином потягніть картридж, натиснувши на кнопку-фіксатор або потягнувши за спеціальний кінчик, виконаний з пластика. Знайдіть зверху наклейку, що закриває спеціальні отвори, призначені для заправки, і акуратно зніміть її. Але врахуйте, що викидати її ні в якому разі не можна! покладіть заправляється картридж на заздалегідь підготовлене місце, накрите газетами.

В цілому заправляти картриджі не так вже важко, як здається спочатку, адже в них є вже готові для заправки отвори. Але якщо їх там не виявиться, то зробіть у відповідних поглибленнях акуратні проколи, скориставшись голкою. При цьому може виникнути питання про те, як почистити картридж – способів його вирішення досить багато і краще знайдіть докладний відео, щоб очищення вийшла з першого разу. В цілому чистка картриджа не вимагає якихось особливих знань.

Заправка чорнилом

Перед тим як заправити картридж візьміть шприц і наберіть в нього 2-3 мл фарби, після чого введіть всередину расходника голку приблизно на 2-3 см.далі можна заправляти його повільно впорскуючи вміст шприца в контейнер для чорнила. В цілому на 1 мл чорнила у вас повинно йти від 15 до 20 секунд часу. Таким чином, заправка картриджів самостійно вимагає акуратного і відповідального підходу. Справа в тому, що при заправці контейнера сильним струменем є ризик того, що всередині нього утворюються бульбашки повітря, а це категорично протипоказано.

Якщо на денці ви помітите крапельки чорнила, то це говорить про надмірне заповнення. Відберіть з контейнера трохи фарби за допомогою все того ж шприца, а сопла при цьому візьміть і промокніть серветкою, після чого протріть серветкою. В кінці не забудьте повернути наклейку на своє місце, надійно закривши їм дірочки.

Далі, встановіть заповнений і заправлений фарбою картридж на місце і перевірте його роботу.

Заправка тонером

Існують картриджі, які заправляються спеціальним порошком. Для здійснення цієї процедури його необхідно розбирати. Перед тим як розібрати картридж, уважно огляньте його на предмет пошкоджень. Розбирання повинна проводитися дуже акуратно. Перед заправкою ознайомтеся з цією статтею.

Таким чином, вирішити питання про те, як зарядити картридж не так вже й важко і складно. Головне, що вимагає заправка картриджів в домашніх умовах – це послідовності всіх дій. Якщо ви не впевнені в своїх силах, то краще зверніться за допомогою до професіоналів. Інструкція по заправці картриджа, представлена в даній статті, допоможе відповісти на питання про те, як заправити картридж принтера. Спробуйте заправити картридж будинку, щоб заощадити на послугах майстрів. При необхідності можна навіть виконати ремонт картриджа своїми руками, але це вимагає наявності певних навичок і знань про пристрій такої оргтехніки.