Як вибрати пляшку для води в похід

6-20-2019


Будь-який турист перед походом повинен задуматися, як він буде носити з собою воду для пиття. Вибір початківців туристів найчастіше падає на спеціальні фляги, призначені для носіння на поясі. При цьому купити дійсно якісну туристичну флягу не так просто. Багато хто не здогадуються, що проста пластикова пляшка часто буває зручніше будь фляги.
Також хочемо вам порекомендувати Лагерное снаряжение
Використання фляги може бути пов’язане з деякими незручностями.
Якщо фляга має «пузату» форму, в неї не завжди зручно набирати воду.
Якщо пробка прилягає нещільно, чохол буде намокати.
Якщо носити флягу зовні рюкзака, вода в ній буде нагріватися.
Форма фляги не завжди дозволяє зручно прикріпити її до рюкзака.
Звичайно, всіх цих незручностей можна уникнути, якщо дуже уважно підійти до вибору фляги: звертати увагу на її форму, якість пробки, способи кріплення… Але і коштувати якісний товар буде чимало.
Є й інший спосіб убезпечити себе від зіткнення з перерахованими вище проблемами: використовувати замість фляги звичайну пластикову пляшку.
Оптимальний обсяг пластикової пляшки для походу – 0, 5 літра: якщо взяти пляшку побільше, її буде не так зручно кріпити до рюкзака.
Краще використовувати пластикову пляшку, оснащену дозатором – він не дозволить вам «накидатися» на воду після виснажливого переходу. Справа в тому, що якщо за один раз випити занадто багато рідини, зросте навантаження на нирки і серце, а також це може призвести до набряклості ніг.
Якщо привал зовсім короткий, краще не пити, а просто прополоскати рот, на привалах довше можна зробити кілька ковтків. Також не варто пити воду під час підйомів.
Звичайно, пластикова пляшка не підходить для складних гірських походів і сходжень – в них потрібно використовувати якісне спеціальне спорядження. Але для нескладних трекінг – турів, мабуть, єдиною гідною альтернативою пластиковій пляшці є питна система.
Питна система – це спеціальна ємність з рідиною, встановлена усередині рюкзака. Воду з неї можна пити з допомогою трубочки, що йде через плече.
Зазвичай питна система встановлена в рюкзаках для альпіністів, велосипедистів, тобто тих, кому незручно спеціально відволікатися на поповнення запасів рідини в організмі. Однак існують і туристичні рюкзаки, в які можна встановити питну систему. Ми оперативно зв’яжемося з вами.