Японці знайшли дешевий і ефективний спосіб переробки акумуляторів для електромобілів

37

Японська компанія sumitomo metal mining готується почати переробку відпрацьованих тягових акумуляторів для електромобілів, використовуючи власну запатентовану технологію. Вони дозволяє отримувати на виході окремо кобальт, літій та інші використовувані в батареях матеріали.

Джерело зображення: mikes-photography / pixabay.com

Кобальт і літій використовуються в катодах літій-іонних акумуляторів – найбільш поширених елементах живлення сучасних електромобілів. Очікується, що попит на ці матеріали буде тільки зростати, і sumitomo metal зможе збільшити їх внутрішні поставки в японію, що виявиться корисним для місцевих виробників акумуляторів. Використовуючи свій досвід в очищенні міді, компанія розробила метод вилучення з використаних акумуляторів літію, нікелю і кобальту. Розробник позиціонує технологію як першу в своєму роді.

Sumitomo metal планує відкрити в японії переробний завод до 2023 року. Він зможе утилізувати в рік 7000 т подрібнених акумуляторів — цього достатньо для отримання 200 т кобальту, який зможе використовуватися в 20 000 електромобілів. На відміну від рішень конкурентів, sumitomo metal отримує матеріали, порівнянні за якістю з копалинами, при промислових обсягах і відносно низьких витратах. Технологія залишиться конкурентоспроможною, навіть якщо ціна на викопний літій впаде до $5-6 за 1 кг, або якщо значно знизяться ціни на нікель і кобальт.

Попит на електромобілі призвів до різкого зростання цін на ці матеріали, і пошук їх джерел стає все більш складним завданням для підприємств по всьому світу. Літій подорожчав майже вдвічі-практично до $30 за 1 кг.багато з цих матеріалів супроводжуються логістичними і репутаційними ризиками: близько 70% світових обсягів кобальту видобуваються в демократичній республіці конго, іноді з використанням дитячої праці, а 60% його переробки припадають на китай. Деякі автовиробники беруть справу в свої руки, щоб мінімізувати ризики. У минулому році tesla отримала права на видобуток літію в неваді. Потреба в переробці старих батарей знаходить відображення і в законодавчих ініціативах: нещодавно в євросоюзі запропонували прийняти норму, згідно з якою до 2030 року акумулятори електромобілів повинні містити не менше 12% переробленого кобальту і 4% перероблених літію і нікелю.

Sumitomo metal планує почати з невеликих обсягів перероблених акумуляторів, використовуючи видобуваються з них матеріали для власного виробництва катодів. Компанія планує інвестувати в цю галузь зараз, щоб отримати перевагу перед конкурентами, коли переробка акумуляторів стане більш поширеною практикою.