Що за процес srvany.exe?

346

Доброго дня. Є дві категорії комп’ютерних користувачів. Одні просто працюють, грають, не заглядаючи за лаштунки системи. А іншим цікаво подивитися в диспетчер завдань, дізнатися більше про різних службах. Задовольняючи цікавість, я розповім про srvany.exe – що за процес, чому він вантажить процесор і як з цим боротися.

Опис файлу

У реальному житті це виглядає наступним чином:

Стикалися з таким?

Цей процес є системним і відповідає за запуск сторонніх програм в якості стандартних. Це потрібно для того, щоб Windows не викрила «піратську» ліцензію. Зазначений файл дозволяє «маскувати» активатори та патчі, щоб операційна система не бачила в них загрози.

Видалити такий елемент ні в якому разі не потрібно. Це може призвести до втрати ліцензії (неофіційною), або навіть до збоїв в роботі ОС, оскільки будуть проведені незворотні зміни в структурі Віндовс.

Тим не менш, відомі випадки, коли srvany.exe вантажить процесор навіть в ліцензійній версії Windows. Швидше за все, на Вашому ПК встановлена програма, яка працює у фоні і потребує в «стандартному» статус. Але нерідко подібним трюком користуються зловмисники. А значить, Ви має справу з вірусом.

Вносимо виправлення

Як було сказано вище, не варто шукати місце розташування файлу і видаляти вручну. Навіть якщо це вірусна загроза, то необхідно довіритися спеціалізованим інструментів для очищення, і слідувати інструкції:

  • Викачуємо портативну утиліту DrWeb CureIt з офіційного сайту по посиланню. Якщо після запуску програми попросить завантажити нову версію, то погоджуємося.
  • Виконуємо перевірку, яка може тривати від 20 хвилин до години. За підсумками сканування, перезавантажуємо комп’ютер. Не турбуйтеся, софт все зробить за Вас, просто дотримуйтесь його підказок.
  • Тепер потрібно очистити системний реєстр від слідів шкідливого програмного забезпечення. Краще всього з цим справляється CCleaner. Як завантажити і як користуватися – докладно розповідав тут.
  • Знову перезапускаємо ноутбук.

Раптом ситуація не виправиться, значить, проблема srvany.exe в Windows 7 не пов’язана з вірусами. Потрібно виконати перевірку цілісності системи.

  • Відкриваємо консоль командний рядок з правами адміна. Зробити це простіше всього через пошук:

Що за процес srvany.exe?

  • або контекстне меню «Пуск» (в Віндовс 10 натискаємо Win + X і клікаєм по потрібному пункту):

Що за процес srvany.exe?

  • Пишемо команду:

sfc /scannow

Що за процес srvany.exe?

Якщо файл srvany.exe реально пошкоджений, то ця інформація відобразиться на екрані з наступними рекомендаціями по усуненню. Зазвичай, система сама виправляє помилку після перезапуску ПК.

Ще одна порада: раптом проблема з’явилася після встановлення деякої програми, значить слід видалити його, і перевірити результат.

В крайньому випадку, якщо процес буде і далі вантажити пам’ять і ЦПУ, тоді рятує тільки переустановити Віндовс. Будемо сподіватися, що до цього не дійде.

Не забувайте: видаляти вказаний файл вручну не варто. Якщо під ним ховається вірус, то усувайте його тільки з допомогою софта, описаного вище в статті.

З повагою, Віктор!