Що за файл bootsqm.dat, чи можна його видаляти?

475

Доброго дня. Деякі користувачі люблять «покопатися» в системі. Я сам ставлюся до такої категорії. Часом стикаюся з невідомими процесами, папками, про які відразу ж дізнаюся максимум інформації з пошуковиків, а потім розповідаю своїм читачам. Сьогодні хочу розповісти про bootsqm.dat – файл, звідки він береться, можна чи видалити його без наслідків для Windows.

ЗМІСТ СТАТТІ:

  • Причини появи
  • Навіщо перевіряти накопичувачі і як часто це робиться?
  • Видаляти чи ні?

Причини появи

Впевнений, багато хто з Вас помічали, що даний елемент спочатку відсутній в системі, але після запуску сканування жорсткого диска, в розділі «З» створюється bootsqm.dat. Навіщо він потрібен?

Вже по розширенню «dat» можна зробити висновок, що мова йде про якихось даних. Але відкрити його просто так не виходить, тому що доступ до нього має лише та програма, яка його створила. Часто подібна інформація шифрується, але в деяких випадках можна відкрити документ навіть у простому Блокноті. Хоча, від цього користі мало – швидше за все, Ви побачите набір незрозумілих символів (двійковий або шістнадцятковий код).

Як вже було сказано вище, файл bootsqm з’являється після перевірки дисків спеціальними утилітами (як сторонніми, так і вбудованими в систему). В ході сканування в нього записуються дані про виконану роботу, вносяться своєрідні «нагадування» про необхідність внесення змін.

Навіщо перевіряти накопичувачі і як часто це робиться?

Дуже детально дана тема розкривалася в статті за посиланням. Зараз трохи повторюся. Вінчестер HDD (жорсткий диск) складається з кількох пластин, що мають магнітну поверхню. За ним переміщується механізм, що здійснює читання і запис. Якщо виникає фізичне пошкодження, то доступ до певних секторах носія може ускладниться.

Тому, слід періодично запускати сканування, щоб знайти і усунути помилки файлової структури. Не потрібно робити це кожен день, а тільки в випадку виникнення проблем: Віндовс початку довго завантажуватися, повільно відкриваються папки і файли.

Досить запустити утиліту командного рядка з правами адміністратора (всі способи описані тут) і виконати команду:

chkdsk c: /v

Що за файл bootsqm.dat, чи можна його видаляти?

Замість «с:» можете вказати іншу букву диска, якщо у Вас їх декілька.

Також, Windows може самостійно запускати процедуру, якщо виявляються які-небудь проблеми, здатні порушити роботу ОС. Якщо раптово без Вашої участі завантажилося таке вікно консолі, то краще його не закривати, а дочекатися завершення процесу. Це займе не більше 5 хвилин.

Варто відзначити, що по ходу скана екран може стати синім, що дуже нагадує так званий «екран смерті», але не варто відразу ж перезавантажити ПК. Краще трохи почекати.

Видаляти чи ні?

Bootsqm dat що за файл ми розібралися. Але багатьом він візуально «заважає», хоча місця займає дуже мало (кілька кілобайт). Виникає цілком логічне запитання: чи можна його видалити, і як це зробити правильно?

Відповідаю: його усунення не завдасть шкоди операційній системі, але після чергової перевірки елемент буде створено заново. Прибрати його можна простим виділенням і натисненням кнопки Del на клавіатурі.

Все досить просто! Впевнений, тема зрозуміла і не вимагає глибоких роз’яснень. Але якщо хочете дізнатися більше, пишіть в коментарях. Буду радий надати посильну допомогу.

З повагою, Віктор!