Росатом проводить контрольну збірку унікального для росії дослідницького реактора на швидких нейтронах

18

За останніми даними в росії здійснюється контрольна збірка багатоцільового ядерного реактора на швидких нейтронах (мбір), призначеного для досліджень в області атомної енергетики. Стверджується, що це найпотужніший у світі реактор подібного призначення.

Джерело: slightly_different / pixabay. Com

Як повідомляє риа “новости «з посиланням на директора входить до складу» росатому «холдингу» атоменергомаш «андрія нікіпелова,” корпус реактора знаходиться на завершальній операції — йде контрольна збірка. В ході цієї операції остаточно перевіряється досягнення проектних геометричних параметрів всіх елементів і підтверджується працездатність реактора».

Відомо, що сам корпус виготовлений входять в холдинг заводом «атоммаш», чинним у волгодонську ростовської області. Реактор тепловою потужністю 150 мвт монтують в інституті нііар в ульяновській області — структура належить «росатому».

Нікіпелов стверджує, що реактор є «штучним продуктом», оскільки рішення подібного типу будуються раз в 50 років. Реактор на швидких нейтронах попереднього покоління-бор – 60 запустив науково-дослідний інститут атомних реакторів (нііар) більше 50 років тому. Введення в експлуатацію нового реактора заплановано на» другу половину ” 2020-х років.

За словами директора, за минулі десятиліття початкова ідея і технології реакторів подібного типу вимагали перегляду з урахуванням зміни існуючих реалій, включаючи трансформацію технологій і виробничих ланцюжків. Очікується, що відповідний сучасним вимогам мбір забезпечить вчених новою дослідницькою інфраструктурою приблизно ще на 50 років — нове рішення дозволить створювати конкурентоспроможні та безпечні енергетичні установки. У майбутньому на базі мбір розраховують побудувати міжнародний дослідницький центр, куди будуть залучатися і вчені з інших країн.