Поставки відеокарт в 2021 році зросли на 25%

29

Незважаючи на триваючий дефіцит чіпів в різних галузях, поставки відеокарт в нинішньому році зросли майже на 26%. Ціни ростуть і багато карти важко знайти в магазинах, але зростанню виробництва це не завадило.

Digitaltrends пише про звіт аналітичної компанії jon peddie research (jpr). Nvidia і amd в цьому році випустили майже по 12,7 млн карт, що більш ніж на 1 млн перевершує результати минулого року. Це відноситься тільки до дискретних карт для комп’ютерів, серверів, робочих станцій, кріптовалютних ферм. Вбудована в процесор графіка не враховується.

Збільшення обсягу поставок можна розбити по кварталах. У порівнянні з попереднім кварталом обсяг поставок зріс майже на 11%. Це гірше торішнього результату, коли зростання становило 17%.

У amd зростання більше в порівнянні з nvidia за квартал, але остання лідирує за підсумками року. Amd збільшила обсяг поставок в порівнянні з минулим кварталом на 17,7% і на 20,8% в порівнянні з минулим роком. У nvidia зростання за квартал склало 9,3%, за рік 27,1%.

З урахуванням нинішніх цін на відеокарти можна тільки здогадуватися, наскільки зросли прибуток провідних виробників. Незважаючи на зростання виробництва, попит зростає ще більше. Популярні моделі на зразок rtx 3080 продаються за ціною на 300% більше рекомендованої роздрібної. Якщо іноді торгові мережі виставляють карти за рекомендованою ціною, вони розпродаються за хвилини.

Схоже, що при нинішніх курсах криптовалюта навіть усунення дефіциту чіпів і поява третього гравця на ринку не призведе до зниження вартості карт.