Як вибрати стабілізатор напруги

7-1-2020

 

1. Чи Вам потрібен стабілізатор напруги

Функція будь-якого стабілізатора – захист обладнання від поганого змінної напруги. За українськими стандартами (ГОСТ 13109-87) максимальне відхилення напруги в електромережах допускається в межах ±10% від 220В. Але навіть ці, явно завищені норми, наші енергетики постійно порушують. Тому найбільш типовий вітчизняний стабілізатор регулює вхідна напруга у діапазоні 150В-260В.
Якщо у Вас з-за низького напруги зупиняється (не запускається) пральна машина, вимикається холодильник,”рябить” телевізор і т. п. без стабілізатора змінної напруги не обійтися. В принципі, будь-який побутовий прилад, що містить в собі електроніку, потребує стабільного напрузі: і чим більше в приладі електроніки – тим примхливість пристрій до перепадів напруги. Наприклад, мало хто знає, що так звані економні лампи напхані електронікою. Також хочемо вам порекомендувати придбати стабілізатор напруги на сайті купить стабилизатор.


На замітку. В нашій країні не бажано експлуатувати прилади, зроблені для країн Європи. В Україні, як і в більшості країн колишнього СНД, загальноприйнятою нормою вважається відхилення напруги в мережі на 10% від 220В (в більшу або меншу сторони). З урахуванням цієї норми виробники і виготовляють так необхідні нам побутові електроприлади. Тобто, сертифіковані за українськими правилами побутові прилади повинні нормально працювати при напрузі 198В-242В. Європейський стандарт не має такого розкиду. Відповідно техніка, зроблена для європейських країн, як правило, не має потрібних для наших електромереж характеристик.
Електроживлення газових котлів без стабілізаторів взагалі не можливо (ця тема висвітлена у статті “ДБЖ котла”).
Якщо наведених вище випадків у Вас немає, але Ви все одно маєте в наявності нормальної напруги – тоді озброїтеся простим тестером, за -, і зробіть контрольні заміри. Не переживайте, якщо раніше ніколи в руках не тримали тестер. Користуватися ним так само просто, як і праскою – будь-який торговець Вам розповість і покаже. Заміри бажано робити протягом декількох днів (робочі і вихідні) і в різний час доби (вранці, вдень і ввечері). Нижче наведена таблиця, яка допоможе Вам визначитися в необхідності придбання стабілізатора за показаннями тестера.


Результати замеровРешениеЕсли за час вимірювань напруга в фазах не виходило за межі 205 .. 235 вольтУстановка стабілізаторів напруги виправдана тільки для живлення особливо відповідальних і дорогих електроприладів.Напруга виходить за межі 205 … 235 вольт, відбуваються його різкі зміни, помітні спалахи джерел світла, але його значення у фазах залишається в діапазоні 195 … 245 вольтУстановка стабілізаторів напруги вкрай бажана для всіх електроприймачів, а для джерел світла обов’язкове.Напруга нижче 195 або вище 245 вольт; протягом доби рівень напруги може змінюватися від мінімального значення до максимальногоБез стабілізаторів напруги користуватися електроприладами можна!!!На замітку. Також корисно знати, що навіть “нормальне” за нашими мірками напруга в 198В або 242В реально скорочує термін служби побутових приладів приблизно на 5-10% (чим більше електроніки в пристрої – тим більше знос).