Що за папка FOUND.000 і файли FILE0000.CHK?

487

Доброго дня. Якщо Ви вирішили переглянути приховані файли на Ваших дисках, то могли помітити поява елемента FOUND 000. Що це за тека, навіщо вона потрібна і чи варто його видаляти? На всі ці питання я відповім в даній статті.

ЗМІСТ СТАТТІ:

  • Причини появи
  • Відновлення FOUND 000
  • Файли CHK на Android пристроях

Причини появи

Такий об’єкт створюється не тільки на жорсткому диску, але і на твердотільних SSD накопичувачах і USB носіях. Всередині папки FOUND 000 обов’язково знаходитися файл FILE0000.CHK (цифри можуть відрізнятися від нулів). Зазвичай користувачі просто видаляють її або ж просто залишають все як є, навіть не намагаючись розібратися в темі. Пропоную виправити цю помилку.

Рекомендую: Що таке System Volume Information?

Варто зазначити, що вказаний каталог та весь його вміст є прихованими в звичайному режимі. Тому, щоб їх побачити, треба у панелі керування перейти в «Параметри Провідника» і там на вкладці «Вид» активувати опцію «Показувати приховані…». Раджу прочитати детальну інструкцію з даного питання.

Папка FOUND.000 створюється системної утилітою, яка виконує перевірку накопичувачів на предмет помилок. Я вже розповідав про цю процедуру раніше. Сканування може запускатися як у ручному режимі, так і автоматично (якщо Windows виявила пошкодження таблиці файлів).

А всі елементи, які Ви бачите в межах каталогу, мають закінчення «CHK» і містять у собі блоки даних, які вносилися виправлення. Тобто, вбудовані засоби Віндовс не видаляють ці елементи, а поміщають їх в таємне сховище.

Ось яскравий приклад. Ви копіювали інформацію з HDD на флешку, і раптово комп’ютер виключився. Таким чином, файлова система ушкодилася. Коли Ви запустите перевірку утилітою CHKDSK, вона знайде такі помилки, постарається внести виправлення. А ділянки, які пошкодилися будуть записані в FILE0000.CHK всередині каталогу FOUND.000.

Що за папка FOUND.000 і файли FILE0000.CHK?

Відновлення FOUND 000

Багато запитують, чи можливо провести відновлення контенту з вказаної папки. На жаль, найчастіше це абсолютно марна затія. Доводиться просто видалити об’єкт, що займає місце на диску. Але є ймовірність успішного результату, яка залежить від причин збою.

Рекомендую застосовувати сторонні додатки, серед яких найбільш ефективним вважається:

Що за папка FOUND.000 і файли FILE0000.CHK?
Завантажити: UnCheck
Відновлення файлів CHK
Скачано: 516, розмір: 1 Mb, дата: 23.Січ.2017
Що за папка FOUND.000 і файли FILE0000.CHK?
Завантажити: FileCHK
Відновлення файлів CHK
Скачано: 437, розмір: 1 Mb, дата: 23.Січ.2017

Якщо вони не допоможуть, значить – справа марна. Хоча, ви ще можете спробувати одну з програм для відновлення видаленої інформації. (моя Вам порада – розпочніть з Hetman Recovery). Але, як показує практика, подібні рухи малоефективні.

Файли CHK на Android пристроях

Можливо, при перегляді файлів на карті пам’яті або внутрішньому накопичувачі свого телефону / планшета, Ви виявите цю папку. Швидше за все, вона з’явилася після підключення гаджета до пк. Якщо припускаєте, що нічого важливого там немає, можете сміливо видаляти. У зворотному випадку, спробуйте з’єднатися з ПК і там FILE0000 CHK спробувати «реанімувати» (як відновити, я розповідав вище).

З повагою, Віктор