Рація Baofeng UV-5R 8 Вт огляд

2-10-2020


Скажу відразу, ця парочка покриє всі забаганки любителя активного відпочинку.
 Мій огляд Baofeng UV-5R 8 Вт.
Доставка  до дверей, в щільній картонній коробці.  Гарнітура відрізняється від подібних рацій наявністю двох кнопок для передачі в ефір. Але підходить і звичайна, я спробував. Кліпса теж виглядає надійно, металева пружинка відповідає за притиснення. Родзинка — блискучий сріблястий логотип виробника. Пластик приємний, косяків збірки не виявлено.
На етикетці вказана потужність, серійний номер і діапазони робочих частот. Під акумулятором проглядається рама з алюмінієвого сплаву. Також хочемо вам порекомендувати https://mirkit.com.ua/product/ratsiya-baofeng-uv-5r-8-w

Чутливість:.
Видно два світлодіоди для індикації роботи, хоча вони були б доречнішими на лицьовій частині. Регулятор гучності (він же включення – виключення) механічний, діапазон гучності великий.
Кнопка передачі НІГ незвичайна, це відрізняє дану радіостанцію інших. Здвоєна Кнопка: при натисканні на верхню частину кнопки включається передача на верхній вибраній частоті, при натисканні на нижню частину — на нижній. Інше як зазвичай для Bao: середня кнопка ліхтарик, на друге натискання режим sos. Нижня кнопка FM радіо, при утриманні сигнал тривоги.
Екран двох сегментний, з купою службових значків. VHF або UHF можна виставити в меню на два канали.
Рація сканує поперемінно дві частоти, приймач правда один. Підсвічування фіолетова в режимі очікування, при прийомі синя, при передачі помаранчева.
Є режим L для передачі на невеликій потужності, зручно коли недалеко один від одного, економиться батарея.
Сканував ефір по черзі, ловлять на прийом однаково.
Перевіряв хоббийной зарядкою, але є один момент — акумулятор у рації двох баночний 7, 4, балансирного проводу звичайно немає, ось і зарядка без нього неадекватно розряджає акум. Показує розрядила до 6 В, а на вольтметр 7 Ст.
Похід за грибами, хоч і відходили один від одного на сотню іншу метрів — рації сильно додають зручності.

Перевірив дальність так — залишив батька збирати гриби в лісі, а сам поїхав на машині по дорозі через ліс, через кожен км зв’язуючись з ним. Через 4 км мені вже набридло і я поїхав назад, зв’язок була хороша. Але це рівнина, сосновий бір і на одній лінії. Але це тест можна вважати майже лабораторним — насправді на дальність і якість зв’язку впливає багато факторів — рельєф, погода, будови,  тощо.
Рація вийшла збалансована по співвідношенню ціна/ функціонал/ якість.