Китай запустив другу пілотовану місію до своєї орбітальної станції

28

15 жовтня 2021 року китай запустив другу місію з екіпажем до своєї нової космічної станції на ракеті чанчжен-2f . Веб-трансляція цієї події була організована державним інформаційним агентством китаю.

реклама

Запуск ракети був проведений з космодрому цзюцюань, розташованого в пустелі гобі, приблизно о 12: 23 edt.

Місія, що отримала назву “шеньчжоу-13″, стартувала якраз в той момент, коли модуль китайської космічної станції” тяньхе ” наблизився до космодрому цзюцюань. Космічний корабель подолає цю відстань протягом 8 годин. В ході шестимісячної місії три члени екіпажу: командир чжай чжиган, е гуанфу і ван япін – продовжать роботу зі створення першої в країні космічної станції. Три космонавти були дублюючим екіпажем недавнього успішного запуску корабля “шеньчжоу-12”. Чжай чжиган був першим громадянином китаю, який здійснив вихід у відкритий космос під час польоту “шеньчжоу-7” в 2008 році, а тепер він командиром корабля. Е гуанфу вперше здійснює політ в космос, а ван япін тільки що стала першою жінкою-космонавтом, яка відвідала китайську станцію “тяньхе”. Вона також брала участь у місії “шеньчжоу-10” у 2013 році.

Під час польоту екіпаж протестує ключові технології, необхідні для складання і подальшого розвитку космічної станції, для якої в 2022 році планується пристикувати два додаткових модуля – це лабораторний модуль “вентіан” і дослідницький модуль “ментіан”.

Космонавти перемістять модуль з одного стикувального вузла в інший за допомогою роботизованого маніпулятора. Також заплановані три виходи у відкритий космос з метою встановлення адаптера, який допоможе маніпулятору станції змонтувати інший, меншого розміру. Після проведених робіт ” шеньчжоу-13 “наблизиться і зістикується з космічною станцією”тяньхе”.

” говорячи від імені нашого екіпажу і від себе особисто, я впевнений в тому, що місія “шеньчжоу-13″ буде завершена, і екіпаж здатний її виконати. Така впевненість обумовлена як технологічною і фізичною підготовкою, так і майстерністю володіння всіма системами космічного корабля”, – сказав чжай на прес-конференції в четвер з космодрому цзюцюань. “впевненість приходить, коли всі приготування завершені, а з упевненістю космічний політ не так вже й складний”, – додав він