Завершено ескізне проектування перспективної ракети “союз-5»

27

У росії розроблений ескізний проект перспективного космічного ракетного комплексу «крк)»союз-5″. Перший запуск цього носія планується здійснити в грудні 2023 року.

Джерело зображень « “роскосмос”

Двоступенева ракета-носій середнього класу “союз-5” розробляється з метою забезпечення запусків автоматичних космічних апаратів на сонячно-синхронні, високоеліптичні, геоперехідні та геостаціонарні орбіти. Крім того, ракета може бути використана для запуску пілотованих транспортних кораблів.

Як повідомляє тасс, посилаючись на інформацію, отриману від ракетно-космічного центру (ркц) «прогрес», ескізний проект носія «союз-5» в даний час проходить експертизу. Після цього він буде направлений в державну корпорацію “роскосмос” для затвердження.

«координацією робіт з його здачі займається головна організація-виконавець робіт з дослідно-конструкторської роботи ” фенікс “-ракетно — космічна корпорація” енергія»”, – наголошується в повідомленні.

В якості двигуна першого ступеня планується використовувати агрегат рд171мв, двигун другого ступеня-рд0124мс.

Ракета “союз-5 «розробляється для російсько-казахстанського проекту»байтерек”. Надалі носій планується адаптувати під пуски з російського космодрому східний.