Засновник huawei закликав рішучіше освоювати технології зв’язку 6g і переманювати фахівців

41

На початку минулого місяця засновник huawei technologies жень чженфей (ren zhengfei) на зборах штатних розробників компанії закликав їх не зволікати з розробкою технологій зв’язку покоління 6g і обіцяв більш активно залучати талановитих фахівців на світовому ринку праці. Робитися це буде за рахунок більш конкурентних пропозицій за рівнем зарплати.

Джерело зображення: afp / jiji

Як зазначає nikkei asian review, звернення до співробітників huawei не обійшлося без сумних моментів. Засновник компанії був змушений визнати, що колись найбільший виробник смартфонів у світі в результаті американських санкцій більше не має можливості купувати самі передові компоненти для мобільних пристроїв. Втім, це не означає, що huawei відмовиться від амбіцій на ринку смартфонів. Вже зараз, за словами засновника, компанія перейшла до придбання «відповідних компонентів» для створення якісної продукції, і це дозволило поліпшити показники прибутковості бізнесу.

Підрозділ hisilicon technologies, що втратив доступ до передових літографічних технологій і конвеєра tsmc, не припинить розробку напівпровідникових компонентів, як зазначив пан чженфей. Він метафорично порівняв розробників чіпів з підкорювачами гімалаїв, а основну частину персоналу – з селянами « ” вирощують картоплю і розводять овець біля підніжжя гір для забезпечення висхідних стабільним потоком провіанту».

«зараз наша компанія знаходиться в критичному періоді стратегічного розвитку і виживання, тому нам потрібні таланти, адже ми націлені рухатися вперед», — заявив засновник huawei. Для того, щоб залучати потрібних фахівців по всьому світу, компанії доведеться переглянути єдину тарифну сітку, і на кожному з регіональних ринків пропонувати зарплати, що стимулюють досвідчених фахівців переходити на роботу в huawei.

Одночасно жень чженфей закликав прискорити розробку технологій, що застосовуються в мережах зв’язку наступного покоління: “наші розробки в сфері 6g — це підготовка до непогожого дня, і нам необхідно зайняти місце за допомогою патентів. Не потрібно чекати, поки мережі 6g знайдуть життєздатність, оскільки очікування накладе обмеження на подальший розвиток через відсутність патентів”. Додамо, що huawei належить значна частина патентів, які лягли в основу стандартів зв’язку 5g. Очевидно, засновник компанії бажає сформувати гідний фундамент і в разі переходу на стандарти зв’язку наступного покоління.