Заміна дисплея в iphone 13 ламає face id. Заощадити на ремонті все складніше

13

З’ясувалося, що iphone 13 відключає систему face id, якщо виявляє в смартфоні неоригінальний дисплей. Це ускладнює роботу неофіційних сервісних центрів, що пропонують заміну екрану. Apple в черговий раз закручує гайки.

Що сталося?

Автор youtube-каналу phone repair guru показав, що якщо замінити дисплей на iphone 13, то система face id перестане працювати. Не проходить навіть оригінальний дисплей, взятий з іншої моделі.

Смартфон відображає попередження “не вдається перевірити справжність дисплея apple в цьому iphone”, яке вперше з’явилося на ios в 2021-му для iphone 11. Однак на попередніх поколіннях телефонів face id не відключався.

Як демонструє ролик, модулі системи розпізнавання осіб безпосередньо не залежать від екрану: їх можна поставити від іншого пристрою, і все буде працювати коректно. Схоже, мова про навмисне обмеження з боку виробника, але автор відео сподівається, що це програмна помилка, яку купертіно виправить найближчим часом.

Інші обмеження по ремонту з боку apple

Каліфорнійський гігант прагне до того, щоб його пристрої діагностувалися і ремонтувалися тільки сертифікованими технічними фахівцями. Apple пояснює це тим, що сторонні ремонтники можуть використовувати комплектуючі низької якості і зробити гаджети вразливими для хакерів.

Схожа ситуація була з iphone 12. Якщо переставити модуль камери з одного апарату на інший, можливість фотозйомки пропаде. А після заміни акумулятора поза сертифікованого центру ios почне попереджати про неможливість перевірки автентичності батареї, а також приховає рівень її стану.

Конструкція смартфонів і ноутбуків apple така, що пристрої в принципі складно розкрити. Ресурс ifixit оцінює ремонтопридатність останніх поколінь iphone на 6 балів з 10, а macbook, в залежності від моделі, отримали від 1 до 3.

Які альтернативи?

У apple є мережа авторизованих сервісних центрів, в тому числі в росії. Також з 2021 року в країні діє програма незалежних постачальників послуг ремонту, за якою apple надає стороннім компаніям оригінальні запчастини, керівництва та інструменти. У них можна провести тільки негарантійний ремонт.