Залили ноутбук, не включається – що робити?

488

Доброго дня. На жаль, дуже часто власники компактних ПК випадково пролити рідина на клавіатуру, що може стати причиною серйозної проблеми (і непогано вдарить по кишені у випадку ремонту). Якщо залили ноутбук, не включається – що робити? У цій публікації розповім все докладно.

ЗМІСТ СТАТТІ:

 • Чергове застереження
 • Що робити, якщо пролили рідина?
  • Розлита рідина…
  • Дії після повного висихання

Чергове застереження

Відверто кажучи, я вже втомився розповідати знайомим і близьким, що лежати в ліжку з лептопом і одночасно пити чай / каву / пиво / воду / будь-яку іншу рідину – це не найкраща ідея. За таке задоволення можна поплатитися, витративши чималу суму грошей на ремонт. В кращому разі, досить обійтися чищенням.

Але ж можна уникнути всіх цих наслідків, проявивши акуратність. Добре, якщо Ви просто трохи залили клавіатуру. Коли ж рідина потрапляє на основну плату, то “this is no good”!

Що робити, якщо пролили рідина?

Якщо Ви абсолютний новачок і з технікою не дружите, то краще звернутися до фахівців, і зробити це якомога швидше!

Профілактичні заходи передбачають використання додаткової захисної плівки, яка наноситься на “клаву”.

У мережі можна знайти безліч відео, як здійснити подібні маніпуляції. Так і в майстернях за дану послугу не візьмуть багато грошей. Як результат, Ви подстрахуете себе від неприємних випадків. У гіршому випадку, перестануть працювати деякі клавіші.

Розлита рідина…

Що робити, якщо залив клавіатуру ноутбука (або телефону)? З цього моменту починається “зворотний відлік”, і діяти потрібно оперативно.

Залили ноутбук, не включається – що робити?

 • Від’єднайте кабель живлення від пристрою (якщо він був підключений) і не забудьте “висмикнути” його з розетки;
 • Вийміть акумуляторну батарею, щоб лептоп повністю виключився. Навіть якщо у Вас залишилися незбережені дані (документи, прогрес у грі), варто на якийсь час забути про такі речі, і діяти рішуче!
 • Розкрийте пристрій (розгорніть як книгу) і переверніть внутрішньою стороною вниз. Злегка струшуйте ноутбук, щоб позбутися від рідини;
 • Слід дочекатися повного висихання. При цьому не включати ПК протягом двох днів, щоб не сталося замикання, яке може стати причиною поломки деталей.
 • Можна трохи прискорити процес за допомогою фена, але, як показує практика, цей крок має незначний вплив.

Вода, в тому числі і газована, завдає мінімальної шкоди, оскільки не містить цукру. А от коли пролив каву на клавіатуру ноутбука, чай та солодкі напої – це варіант гірше. Коли такі речі потрапляють на плату, то відбувається застигання цукру. Проблема може проявитися не відразу, а через тижні. Але найбільшу небезпеку представляє горілка та інші рідини з високим вмістом спирту. Як тільки техніка висохне, краще відразу нести її в сервіс!

Дії після повного висихання

Після двох діб можна спробувати включити комп’ютер, якщо він був залитий не дуже сильно. Але я б порадив виконати ще кілька кроків перед включенням. Тільки для досвідчених!

 • Для Вашої моделі знайдіть інструкцію по повній розборці;
 • Вийміть материнську плату;

Залили ноутбук, не включається – що робити?

 • За допомогою збільшувального скла уважно перегляньте всі контакти і доріжки на наявність темних плям (нагар);
 • Якщо такі виявлені дефектні місця, спробуйте почистити їх зубною щіткою з жорсткою щетиною. В ідеалі, слід пропоїти почорніле доріжки. Але краще звернутися до сервісним фахівцям або іншим знавцям своєї справи;
 • Зберіть пристрій і спробуйте включити.

Можливо, деякі клавіші перестануть працювати. Спробуйте їх зняти і почистити. Деякі умільці радять ретельно промити клавіатуру водою з додаванням миючих засобів. Сам я не пробував подібний метод, тому, не можу ручатися за його ефективність.

В кінці свого оповідання пропоную подивитися відео, що робити, якщо пролив чай на ноутбук:

Сподіваюся, у Вас все запрацювало! Розкажіть в коментарях про свою ситуацію, як вдалося її вирішити (або може не вийшло…).

З повагою, Віктор!

Залили ноутбук, не включається – що робити?