Японські автовиробники допоможуть національній галузі перейти на цифрове моделювання

16

Використання засобів цифрового моделювання дозволить не тільки прискорити процес розробки автомобілів і комплектуючих, але і скоротити витрати, як переконані японські автовиробники, які вирішили об’єднати зусилля при переході на цей метод розробки. Mazda вважається одним з піонерів підходу і вже готова похвалитися своїми успіхами.

Джерело зображення: nikkei asian review

Як зазначає nikkei asian review, ще в двохтисячних роках mazda почала активно використовувати засоби цифрового моделювання. Плодом подібних зусиль стали двигуни сімейства skyactiv з високим ступенем стиснення, які відрізняються хорошою паливною економічністю без шкоди для динамічних властивостей автомобіля. Тепер mazda готова ділитися досвідом з іншими японськими виробниками, щоб створити умови для ефективної взаємодії з партнерами.

Деякі невеликі компанії, що розробляють автомобільні компоненти, не можуть собі дозволити перехід на цифрове моделювання при розробці проектів, тому у суміжників можуть виникати труднощі з інтеграцією проектної документації. У завдання створюваного галузевого альянсу увійде і фінансова допомога таким невеликим компаніям, що дозволяє їм перейти на цифрове моделювання. Створюючи моделі цілих агрегатів і автомобілів у віртуальному просторі, виробники можуть прискорити процес виявлення слабких місць в конструкції і скоротити матеріальні витрати.

Ініціативу готові підтримати mazda motor, toyota motor, honda motor, nissan motor і subaru, а інтереси постачальників автокомпонентів представлятимуть denso, panasonic, mitsubishi electric, aisin і jatco. Створення загальних правил у сфері цифрового моделювання спростить інформаційний обмін і підвищить конкурентоспроможність національної автомобільної промисловості, як вважають члени альянсу. Європейські виробники, як зазначає джерело, до такої ідеї прийшли дещо раніше, тому японським компаніям доведеться виступати в ролі наздоганяючих.